10 K-drám s „bohatými/chudobnými“ trópom, ktoré sú skutočne dobré

  10 K-drám s „bohatými/chudobnými“ trópom, ktoré sú skutočne dobré

Ach, epické „bohaté/chudobné“ trópy v krajine K-drámy sú len jednou časťou vzorca pre zábavný a dramatický seriál. Je to trop, ktorý je dosť predvídateľný, no nemôžeme si pomôcť, ale necháme sa doň vtiahnuť. Očividne sú chvíle, keď drámy nedokážu zapôsobiť a ostane nám len klišé K-dráma, ktorej chýba hĺbka, ale ja som tu, aby som odhalil niekoľko K-drám, ktoré majú tento populárny tróp a sú vlastne celkom dobré. Tu je pohľad na 10:

Čo je zlé na ministerke Kim

mydramalista

Táto dráma je najnovšia na zozname a nemôžeme na ňu zabudnúť. Hviezdy filmu „Čo je zlé s ministerkou Kim“. Park Seo Joon ako Lee Young Joon a Park Min Young ako Kim Mi So v tejto romantickej komédii o šéfovi a sekretárke, bez ktorej nemôže žiť. Na prvý pohľad je táto séria totálne K-dráma klišé. Bohatý šéf sa zamiluje do svojej sekretárky a väčšinu série sa snaží získať ju. Napriek tomuto celkom predvídateľnému príbehu si vašu pozornosť získa herecké obsadenie a kúzlo postáv.weheartit

Park Seo Joon a Park Min Young sú skúsení herci, takže vedia, čo robia. Arogancia postavy, ktorú Park Seo Joon hrá, sa môže zdať otravná, ale nejako to funguje a vy si jeho postavu zamilujete od začiatku. Tiež si nemôžete pomôcť, ale ste očarení krásou Park Min Young. Títo dvaja tvoria smrtiaci hlavný pár.

Začnite sledovať „Čo je zlé s ministerkou Kim“:

Sledovať teraz

Tajná záhrada

„Secret Garden“ rozpráva príbeh bohatého generálneho riaditeľa menom Kim Joo Won ( Hyun Bin ), ktorý je tak trochu hulvát. Je arogantný a zahľadený do seba a očividne má veľa peňazí. Stretáva Gil Ra Im ( Ha Ji Won ), chudobná kaskadérka, ktorá sa nemohla obťažovať typom muža, akým je Joo Won, no napokon sa do nej zaľúbi. Séria má v sebe aj trochu fantazijného prvku, keďže obe postavy si v polovici série vymenia telá.

„Secret Garden“ je klasika Kim Eun Sook. Má v podstate všetky trópy K-drámy a je to jedna z najlepších K-drám na pozeranie – a keď na to príde, pozrite si ho znova! Je to splnená rozprávka, pretože zahŕňa bohatého dediča, ktorý sa snaží zmiesť chudobné dievča z jej nôh. Napriek realite situácie sa jej nevzdáva. Veľmi romantické!

weheartit

Začnite pozerať „Secret Garden“:

Sledovať teraz

Silná žena robí Bong čoskoro

„Strong Woman Do Bong Soon“ rozpráva príbeh bohatého výkonného riaditeľa hernej spoločnosti menom Ahn Min Hyuk ( Park Hyung Sik ) a záhadne silná žena menom Do Bong Soon ( Park Bo Young ). Ahn Min Hyuk sa dozvie o mimoriadnej sile Bong Soon a rozhodne sa ju najať, aby sa stala jeho osobnou strážkyňou. Títo dvaja vytvoria rozkošné puto a Min Hyuk si uvedomí, že jeho city k nej presahujú vzťah medzi zamestnávateľom a zamestnancom.

Naozaj to už nie je roztomilejšie ako toto. Park Hyung Sik a Park Bo Young ako pár je potešením sledovať a skutočne rozdávajú prvé zamilované motýle. Príbeh je tiež celkom jedinečný, pretože zahŕňa dievča so super silou, ktorá bojuje proti zlým chlapom a zároveň chráni svojho slabého priateľa.

weheartit

Začnite sledovať „Strong Woman Do Bong“:

Sledovať teraz

Chlapci nad kvety

Pokiaľ ide o bohatý/chudobný trop, „Boys Over Flowers“ je klasika. To hviezdi Lee Min Ho ako Gu Joon Pyo, skutočne bohatý stredoškolák, ktorý je tak trochu hulvát, no napokon sa zaľúbi do dcéry čistiarne Geum Jan Di ( Ku Hye Sun ). Napriek tomu, že pochádzajú z rôznych prostredí, títo dvaja sa do seba zamilujú a je celkom príjemné to sledovať. Je niečo na tom, keď vidíte, ako sa chudobné dievča pretvára a je odvezené na piesočnatú pláž, ktorá je taká romantická.

Hoci ide o staršiu sériu, ľudia ju budú navštevovať znova a znova. Má očarujúce postavy a veľa dobre vyzerajúcich bohatých ľudí, ktorí robia bláznivo bohaté veci. Niekedy je zábavné žiť sprostredkovane prostredníctvom fiktívnych postáv K-drámy!

gfycat

Začnite pozerať „Boys Over Flowers“:

Sledovať teraz

Pretože Toto je môj prvý život

Táto K-dráma technicky nemá „bohatého“ hlavného hlavného hrdinu, ale mužského hlavného predstaviteľa Nam Se Hee ( Lee Min Ki) vlastní dom, čo je hlavný dôvod, prečo Yoon Ji Ho ( mladý tak min ) súhlasí, že sa zaňho vydá. Títo dvaja sa rozhodnú podpísať zmluvný sobáš, aby sa Ji Ho nemusela vzdať svojich snov a aby ho rodičia Se Hee prestali otravovať so svadbou.

Hoci to vyzerá ako povrchný dej, táto K-dráma naozaj ťahá za srdce! Je to taký sladký príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí sa spoznajú a napriek úplne odlišným povahám sa do seba hlboko zamilujú. Má úžasné postavy a scenár, vďaka ktorému si s nimi budete úplne rozumieť.

denose

Začnite pozerať „Pretože toto je môj prvý život“:

Sledovať teraz

Goblin

„Škriatkové“ hviezdy Gong Yoo ako Shin, ktorý hľadá svoju škriatkovú nevestu. Čo nevie, je, že je to drzá a rozkošná stredoškoláčka menom Ji Eun Tak ( Kim Go Eun ). Títo dvaja sa stretnú a zdá sa, že Eun Tak viac zaujala skutočnosť, že Shin žije v sídle a má nekonečné množstvo peňazí. Títo dvaja sa pustia do emocionálneho a dobrodružného vzťahu, v ktorom musia prísť na to, kde je ich spoločný osud.

weheartit

Táto séria nebola presne známa pre svoju bohatú/chudobnú K-drámu, ale zahŕňa chudobné dievča, ktoré sa zamiluje do bohatého škriatka. V sérii sú rôzne prípady, keď si Eun Tak robí žarty o tom, že chce, aby jej Shin dal nejaké peniaze, a akokoľvek povrchne sa to môže zdať, vyzerá to ako rozkošne roztomilé. Je tiež celkom zábavné vidieť škriatkove šaty v luxusných šatách a prostredie jeho sídla je celkom pekné a samo osebe stojí za pozretie!

Začnite sledovať „Goblin“:

Sledovať teraz

Vysoká spoločnosť

Dobre, takže tu trochu podvádzam. V skutočnosti sa mi táto K-dráma nepáčila ako celok, ale musela byť zahrnutá do tohto zoznamu. Aj keď som do seriálu vkladal veľké nádeje, keď som ho začal pozerať, dej hlavnej dvojice mi to naozaj nevyhovoval. Po niekoľkých epizódach seriálu som si uvedomil, že jediný dôvod, prečo sa túto drámu oplatí sledovať, je vedľajší pár.

gifer

Hral Lee Ji Yi Lim Ji Yeon , chudobné dievča, ktoré bolo veľmi realistické o svete, v ktorom žila, ao svojich vzťahoch. Takže keď generálny riaditeľ jej spoločnosti, Yoo Chang Soo (Park Hyung Sik), príde do jej sveta a zamiluje sa do nej, vie, že je to zlá správa. Hlavná dvojica mala tiež podobný bohatý/chudobný tróp, ale podľa môjho názoru práve vedľajšia dvojica robí túto K-drámu úplne hodnou pozretia.

giphy

Vidieť Changa Sooa a jeho zúfalú túžbu chcieť byť s Ji Yi bolo srdcervúce pozerať sa a vďaka tomu mala K-dráma väčšiu hĺbku. Predviedla tiež schopnosť Park Hyung Sika ako herca, keďže v seriáli bolo niekoľko emotívnych scén!

Začnite sledovať „High Society“:

Sledovať teraz

Stretnutie

Hviezdy „Stretnutia“. Pieseň Hye Kyo a Park Bo Gum ako Cha Soo Hyun a Kim Jin Hyeok. Stretnú sa na Kube a začnú k sebe pestovať silné city, ale keď zistia, že Jin Hyeok pracuje pre Soo Hyun v Soule, vznikne z toho nepríjemný vzťah. Pod tlakom spoločenských vrstiev a médií sú Soo Hyun a Jin Hyeok nútení čeliť rôznym prekážkam vo svojom vzťahu a ich vzájomné city sú vystavené skúške.

kapitánjoongki

Jeden z hlavných dôvodov, prečo mám rád túto sériu, je ten, že bohatý hlavný hrdina v skutočnosti nie je muž. Zatiaľ čo trópy K-drámy majú tendenciu uprednostňovať muža, ktorý je bohatý, a ženu ako chudobného, ​​​​ktorý si berie zvláštne úlohy, táto špecifická dráma sa zaoberá tým, že hlavná žena je bohatá.

kdramanewbie

kdramanewbie

Odhliadnuc od tohto faktu, kamera a jednoduchosť série sú nádherné a ocitnete sa zaskočení určitými líniami a momentmi postáv. Navyše máte hviezdy Hallyu Song Hye Kyo a Park Bo Gum – nemôžete sa pokaziť!

Začnite pozerať „Stretnutie“:

Sledovať teraz

Majstrovské slnko

Pokiaľ ide o scenár sestier Hongových, je takmer zaručené, že bude dobrý. A navyše, keď máte Takže Ji Sub a Gong Hyo Jin ako hviezdy, je to ako čerešnička na torte. Vo filme „Master’s Sun“ So Ji Sub hrá Joo Joong Won, riaditeľa nákupného centra, ktorého sleduje žena menom Tae Gong Sil. Gong Sil môže vidieť duchov, ale z nejakého dôvodu, keď je blízko Joong Won, zdá sa, že ju duchovia nechávajú na pokoji. Spustite tento nekonvenčný a jedinečný príbeh bohatého dediča a ženy, ktorú si najme, aby pracovala vo svojej spoločnosti (samozrejme, nie dobrovoľne).

Táto dráma je žánrovo jedinečná, pretože nie je len rom-com, ale má v sebe aj kúsok thrilleru/hororu! Zistil som, že som sa v prvých epizódach trochu bál, ale vtipné šaškovanie postavy Gong Hyo Jin poskytlo dobrú rovnováhu a pomohlo mi to prekonať. Hoci má klišé bohatého generálneho riaditeľa a chudobného dievčaťa, ktoré si zrejme nevedia oddýchnuť, medzi dvoma hlavnými predstaviteľmi je úžasná chémia a naozaj vás to núti fandiť páru až do konca. Ich príbeh ma dokázal zaujať a poslať na emocionálnu horskú dráhu. Nemohol som žiadať viac!

giphy

Začnite sledovať „Master's Sun“:

Sledovať teraz

Bola Pekná

Vo filme „She Was Pretty“ hrá Park Seo Joon ako Ji Sung Joon a Hwang Jung Eum ako Kim Hye Jin. Sung Joon a Hye Jin sa poznali, keď boli deti, a hoci Hye Jin bola tá bohatá a pekná, keď boli mladší, keď zostarli, osud sa zmení. Sung Joon vyrastie v bohatého šéfredaktora časopisovej spoločnosti, zatiaľ čo Hye Jin je chudobná a snaží sa nájsť prácu. Títo dvaja sa náhodou stretnú v ich spoločnosti a sú nútení konfrontovať svoju komplikovanú minulosť.

aminoaplikácie

Tento seriál je radosť sledovať. Nielenže máte očarujúcich Park Seo Joon a Hwang Jung Eum, ktorí nesú sériu, ale máte aj rozkošné Choi Siwon ako druhý vedúci, ktorý si získa vaše srdcia. Séria je rozkošne romantická a hoci ju možno považovať za typickú rom-com, je tiež veľmi potešujúca a potiahne vás za srdce!

Začnite pozerať „She Was Pretty“:

Sledovať teraz

Ahoj Soompiers, aká je tvoja obľúbená bohatá/chudobná trope K-dráma? Dajte mi vedieť v komentároch nižšie

binahearts je spisovateľka Soompi, ktorej hlavnými predsudkami sú Song Joong Ki a BIGBANG. Často ju možno vidieť spievať zo srdca pri karaoke, venčiť psa alebo si dopriať dezerty. Uistite sa, že budete nasledovať binahearts na Instagrame, keď prechádza svojimi najnovšími kórejskými výstrelkami!

Aktuálne sleduje: „Zatiaľ čistite s vášňou“ a „ Stretnutie
Najobľúbenejšie drámy všetkých čias: Tajná záhrada “, “ Goblin “, “ Pretože Toto je môj prvý život “, “ Hviezda v mojom srdci
Tešiť sa na: Vyhral Bin sa vráti na malú obrazovku a Pieseň Joong Ki ďalšia dráma