13-krát nás „Radiant“ prinútilo plakať alebo sa nahlas smiať

  13-krát nás „Radiant“ prinútilo plakať alebo sa nahlas smiať

Ak ste už nejaký čas fanúšikom K-drám, pravdepodobne ste si všimli, že väčšina, ak nie všetky, sú o mladej láske alebo o príbehoch jednotlivcov v najlepších rokoch. Babičky a dedkovia často zobrazujú váženú hlavu rodiny alebo uctievanú postavu chaebolovej spoločnosti. Zápletky sa len zriedka točia okolo života dôchodcov, nehovoriac o ich každodennom boji a úvahách o starnutí v tomto uponáhľanom svete. “ Žiarivý “ to všetko mení, pretože hovorí o radostiach a žiaľoch starnutia.

Dej sa sústreďuje na Kim Hye Ja (hraný Han Ji Min ), šťastnú a veselú 25-ročnú ženu, ktorá sa prebúdza o 50 rokov staršia (hrá ju veteránka Kim Hye Ja) kvôli záhadným hodinkám. Táto dráma vás vezme na horskú dráhu plný vrcholov a pádov, dotkne sa vášho srdca a prinúti vás uvedomiť si, aký je život vzácny. Tu je niekoľko momentov, ktoré vám dajú všetky pocity:

Upozornenie: pred nami sú menšie spojlery.

Smiech: Keď sme videli šťastný domov Hye Ja

Predstavujeme vám rodinu Kimovcov, ktorých domácnosť je možno malá a jednoduchá, no všetky majú jedinečné osobnosti, ktoré rozžiaria ich domov. Hye Ja je temperamentná, no nemotorná dcéra Yeong Soo ( Syn Ho Jun ) je lenivý, nezamestnaný brat, ktorý vždy dostane facku od svojej divokej matky a ich otca je tichý, ale dobrosrdečný.

Plač: Keď jej rodina zareaguje na jej náhlu zmenu

Keď sa Hye Ja zmení na starú ženu, dynamika v jej rodine sa úplne zmení. Jej rodičia sú zarmútení situáciou ich dcéry, pretože cítia jej bolesť a utrpenie, pretože preskočila desaťročia jej života bez toho, aby si naplno užila svoju mladosť. Tiež sa cítia bezmocní, bez potuchy, ako môžu ďalej žiť, akoby sa nič nestalo. Je obzvlášť srdcervúce vidieť, ako mama Hye Ja skrýva slzy, kedykoľvek vidí, ako jej dcéra pociťuje bolesť starnúceho človeka a usilovne sa snaží rozveseliť svoju rodinu.

Smiech: Začiatok lásky

Tesne pred svojou premenou sa Hye Ja stretne s Lee Joon Ha ( Nam Joo Hyuk ), pekný, nádejný kolega, ktorý sníva o tom, že sa stane reportérom. Okamžite sa do neho zamiluje aj napriek ich skalnatému predstaveniu a krátko po zistení, že žijú v rovnakej štvrti, sa obaja stretnú, aby sa porozprávali a zašli na drink. Hye Ja je čudná, keď je opitá, takže Joon Ha trpí, keď ju privádza domov. Tento incident je plný nešťastí a zábavných momentov a stane sa pre nich nezabudnuteľnou nocou.

rnddpdkr

jtbc

Smiech: Zábavné a otravné bratove vyvádzanie VJ

Yeong Soo je posadnutý byť VJ na svojom vlastnom kanáli. Bez práce a celý deň nemá doma čo robiť, vymýšľa si bláznivé, nezmyselné „výzvy“, aby ich ukázal svojim divákom (v skutočnosti ich má len osem) v nádeji, že dostane hviezdy, ktoré sú zameniteľné za peniaze.

Výzva „jedzte chrumkavé jedlo bez toho, aby ste zobudili spiacu babičku“.

Prehltnutie čerstvo uvareného, ​​horúceho ramyun v rekordnom čase

48-hodinová výzva na nepretržitý spánok

rnddpdkr

Tancovať na ulici pred ľuďmi bez toho, aby sa hanbil (nakoniec dostane vysoké kopance)

Smiať sa a plakať: Momenty blízkeho brata a sestry

Môžu sa hádať ako mačky a psy, ale súrodenci Kim sú tu vždy jeden pre druhého. Na ich vzťahu je dojímavé, že sa zdá, že sa nič nezmenilo napriek tomu, že sa Hye Ja objavila. Yeong Soo ju stále tlačí a vyhráža sa, že o nej povie ich mame, ak neurobí, čo chce. Možno je to spôsob, akým sa Yeong Soo snaží pomôcť svojej sestre žiť ďalej a nezaoberať sa jej dilemou, alebo je možno jednoducho hlúpy. Keď si však pozrie Hye Ja na videu, kde odhaľuje, ako sa cíti osamelá a smutná zo starnutia, plače rieku za svojou úbohou sestrou.

Smiech: Vidieť Hye Ja ako drzú a roztomilú babičku

Hye Ja niekedy zabudne na svoj „nový“ vek a stále sa oblieka, vystupuje a rozpráva ako 25-ročná. Zostáva verná svojej priamej, odvážnej osobnosti a je vždy pripravená brániť seba a svojich priateľov.

Je tam jedna scéna, kde Hye Ja a jej priateľka Lady Chanel idú na kliniku plastickej chirurgie na konzultácie. Keď si z nich pár urobí srandu a odfotí sa, Hye Ja ich okamžite postaví a povie, že starí ľudia môžu vyzerať ako vráskaví, ale ich túžba vyzerať čo najlepšie je stále rovnaká ako u všetkých ostatných. Pokračuje poukázaním na to, čo musí ten druhý chirurgicky urobiť („Potrebujete operáciu dvojitých viečok a váš nos je taký plochý, že vyzeráte, akoby ste ho každý deň udierali päsťou!“) – len aby poukázala na to, ako by ľudia nemali Necítim sa oprávnený komentovať výzor inej osoby!

Smiech: Priatelia z detstva navždy

Hye Ja vyrastala a väčšinu času trávila so svojimi dvoma priateľmi, Hyun Joo ( Kim Ga Eun ) a Sang Eun (Song Sang Eun). Je skvelé vidieť, že si zostali blízki a sľúbili, že budú pokračovať vo svojom priateľstve, aj keď sa ostatní dvaja dozvedia o jej zvláštnej situácii.

Cry: Keď Hye Ja cíti realitu starnutia

Aj keď sa snažia stretávať ako predtým, Hye Ja jednoducho nedokáže držať krok s prechádzkami, nakupovaním, pitím a inými zábavnými vecami, ktoré ženy ako jej kamarátky robia. Po dlhom dni je často unavená, zadýcha sa a bolia ju kĺby. Ešte smutnejšie však je, že sa už nedokáže vyrovnať s problémami svojich priateľov, vďaka čomu sa cíti opustená a osamelá dokonca aj v ich spoločnosti.

Diváci považujú ich vzťah za zvláštny a neúctivý, pretože dve mladé dámy sa s babičkou rozprávajú nenúteným, neformálnym spôsobom

Smiech: Zábavní starší priatelia Hye Ja

Keď sa Hye Ja prispôsobuje svojmu novému životu, dokáže nadviazať skutočné priateľstvá so staršími občanmi v rekreačnom stredisku. Obzvlášť sa zblíži s babičkou známou ako Lady Chanel, ktorá nemá rodinu, ktorá by sa o ňu starala, a nachádza útechu v láskavosti Hye Ja. Aj ostatné babky sa bavia, svojrázne povahy.

Smiech: Dedko, ktorý je zamilovaný

Hye Ja udrie jedného dedka a nasleduje ju. Aj keď ho neustále odmieta, je stále vytrvalý, keď sa ju snaží prenasledovať a pokúšať sa získať jej srdce veselými spôsobmi.

Smiech: Prvé rande a druhá šanca

Keď Hye Ja dostane šancu stať sa na deň opäť mladou, nadšene ide na rande s Joonom Ha. Nakoniec môžu pokračovať tam, kde prestali, a obaja si milo a krásne vyznajú svoje city k sebe.

rnddpdk

Cry: Čo to mohlo byť

Joon Ha často spomína na svoj čas s Hye Ja a premýšľa, či by bol jeho život lepší, keby bola stále nablízku. Podarí sa im vrátiť do šťastnejších dní?

Smiech: Láska-nenávisť pár

Hyun Joo a Yeong Soo boli kedysi miláčikmi z detstva. Bol jej prvou láskou, zatiaľ čo on si nevšímal jej city. Čím viac dáva najavo, ako ho nenávidí, tým viac potvrdzuje, že ho stále miluje napriek jeho „stavu porazeného“. Na druhej strane si ešte neuvedomuje, že môže byť viac ako kamarátka jeho malej sestry.

rnddpdkr

Ahoj Soompiers! Aký je váš obľúbený moment z „Radiant“? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Najnovšie epizódy „Radiant“ nájdete tu:

Sledovať teraz

DianneP_Kim je anglický časopis a online redaktor a stylista so sídlom v Južnej Kórei. Sledujte jej dobrodružstvá v Kórei na instagram.com/dianne_panda.