15 kórejských piesní, ktoré sú čarovné v daždivých dňoch

  15 kórejských piesní, ktoré sú čarovné v daždivých dňoch

Keď dážď klope na vaše okno, cítite sa sentimentálne, ohromení alebo smutní, že sa skončil ďalší rok. Či už ste osamelí alebo šťastní, tieto jemné piesne sú v daždivých dňoch čarovné.

Epik High – „Umbrella“ (s Younhom)

Bez „Umbrella“ by to nebol zoznam skladieb pre daždivé dni. Milujeme každú verziu „Umbrella“, a preto sa na dáždnik už nikdy nemôžeme pozerať rovnakým spôsobom. Je to trochu dramatické, ale keď Epik High a Younha prirovnajú svojho milenca – dáždnik – k ostrovu v oceáne, ich úkrytu, ich všetkému, tvrdo padáme.Takže ty & Mad Clown – „Keď prší“

Spolupráca Soyou a Mad Clown je vždy magická a „When It Rains“ nie je výnimkou. Jej sladký, nadýchaný hlas je zaujímavým kontrastom k jej textom a rapu Mad Clown: splietajú príbeh o svojej ľútosti nad pokazením vzťahu a o tom, že v daždivých dňoch chcú späť svojho bývalého.

August D (BTS cukor ) – „Tak ďaleko“ (vrátane Surana)

Každý upršaný december sa nemôžeme ubrániť pocitu, že rok ubehol príliš rýchlo a my sme toho veľa nestihli. Je nemožné neporovnávať sa s ostatnými a nenávidieť, ako ste zdanlivo uviaznutí na rovnakom mieste bez ohľadu na to, čo robíte.

Je v poriadku nemať sen. „So Far Away“ je právom nahnevané, sklamané a plné nádeje: rovnako ako Agust D rapuje o pádoch a pocitoch úzkosti, ako plynie čas, cítime sa posilnení tým, ako Suran spieva o vzdialenosti medzi naším snom a nami. Žiadny sen nekvitne zo dňa na deň, ale nakoniec ho budeme mať.

„Snívaj, naplno rozkvitneš / Po všetkých ťažkostiach / Snívaj, tvoje začiatky sa budú zdať skromné ​​/ Budúcnosť bude taká prosperujúca / Tak ďaleko, keby som mal sen / Keby som mal sen, sen odletieť. “

Epik High – „It’s Cold“ (s Lee Hi)

„Som jediný studený. / Aj keď svoje telo zabalím do prikrývok / Je taká zima. Dokonca aj keď som v niekom objatí / snažím sa upchať dieru v mojom srdci / ale vietor stále prichádza.'

V „It’s Cold“ Epik High používa metafory a obrazy večnej zimy, aby opísal permanentný chlad a osamelosť, ktorú pociťujú s blízkymi. Ich strach z dôvery a lásky k druhým ich v zime uväznil iba v starých spomienkach a bolesti. Vďaka poetickému, príbuznému textu a jemnej melódii je to hymna daždivého dňa pre osamelých a so zlomeným srdcom.

Highlight – „On Daždivé dni“

'V daždivých dňoch prídeš a nájdeš ma / Mučíš cez noc / Keď dážď ustane, ideš za ním / Pomaly, kúsok po kúsku, prestaneš tiež.'

„On Rainy Days“ plná ľútosti a trpkého prijatia, že vzťah sa skončil, je sentimentálna pieseň a rytmická, jemná pripomienka toho, že minulosť nás bude v daždivých dňoch vždy prenasledovať a keď prestane pršať, musíme to nechať ísť.

4 minúty – „studený dážď“

4MINUTE spievajú o neporiadnom vzťahu, no zároveň končia skladbu „Cold Rain“ s vierou, že už nebudú môcť nikoho milovať. Táto dualita je fascinujúca a príbuzná.

KARD – „Ver mi“

Chceli ste niekedy, aby vás niekto objal na konci dlhého dňa? KARD to krásne rieši, uisťuje nás, že sme urobili dobre, a presvedčuje nás, aby sme im dôverovali. Všetci potrebujeme priateľa ako KARD v dňoch, keď sa všetko rozpadá.

Suran – „Víno“ (vrátane Changma)

„Víno“ je ideálne pre pomalé, náladové dni, keď sa vaša myseľ len tak zatúla. Suran spieva o opitosti láskou a premoženej spomienkami na neopatrného milenca, zatiaľ čo Changmo vysvetľuje, aký bol mladý a nezrelý.

Nell – „Deň predtým“

„Načo nám je držať sa niečoho, čo sa rozptyľuje? / Len srdce bude bolieť viac / Ale opäť sa pýtam, čo je / Zmysel takto žiť? / Zaujímalo by ma, či niekedy stojíme v rovnakej pamäti / Zaujímalo by ma, či sa niekedy zastavil čas aj pre teba.'

Melódia je jemná a povznášajúca, no text odhaľuje horkosladkú správu bývalej milenke a srdcervúce zistenie, že zostať na tom istom mieste neznamená žiť. Už je dávno minulosť nechať ísť a Nell chápe, ako sa to ľahšie povie, ako urobí.

Dievčenská generácia Taeyeon – „11:11“

'Ako zvláštny kvet, ktorý kvitne medzi ročnými obdobiami / Ako ranná hviezda, ktorá visí medzi dňami / Toto všetko jedného dňa pominie.'

Chytľavé brnkanie na gitaru a Taeyeonova relaxačná nálada sa cíti ako teplé objatie, ktoré utíši naše problémy na konci dňa. Počas daždivých dní sa „11:11“ stáva pripomienkou, že všetko sa časom zlepší.

Epic High – „Lost One“ (s Kim Jong Wan z Nell)

„Som stratený. som stratený. Všetko, čo milujem, ma rozplače. Pretože som stratený. Áno, som stratený.'

Tablo rapuje o svojich ťažkostiach a o tom, ako sláva a úspech nakoniec nič neznamenali. Hoci „Lost One“ mala byť aj rada pre stážistov a začínajúcich umelcov, jej hlboké posolstvo je univerzálne. Vážte si svojich blízkych a dávajte pozor na svoje sny a ľudí, ktorí sa cítia ohrození vaším úspechom. „Modlím sa, aby bol tvoj sen dosiahnuteľný. Modlím sa, aby ti tvoj sen ukázal len veci, ktorých sa môžeš dotknúť. Pretože úspech berie toľko, koľko dáva.“

Heize – „Ty, oblaky, dážď“ (vrátane Shin Yong Jae)

'Bol by som radšej, keby tento dážď nikdy neprestal, aby som mohol prežiť každý deň v spomienkach.'

Heizeova úprimnosť je veľmi osviežujúca. Prekonaná spomienkami na svojho bývalého na daždivé dni si robí obchádzky, aby znovu prežila tie staré emócie. Ona to bagatelizuje tým, že trvá na tom, že „to nič neznamenalo“, a my to chápeme. Každý robí chyby a vždy, keď sa cítime zraniteľní alebo sentimentálni, pripomenieme si to.

BTS R&V – „4 hodiny“

'Keď svitá a mesiac zaspí, modré svetlo, ktoré bolo so mnou, zmizne.'

Inšpirovaní skúsenosťami člena BTS V s čakaním na priateľa na úsvite, RM a V zložili túto baladu, aby oživili ten modrý, nadpozemský pocit. Dychavé nízke tóny V sú nebeské vďaka nezabudnuteľnému rapu RM o tom, ako sa ocitne pod mesačným svetlom. „Slnko ma dusí a svet ma vyzlieka donaha. Keďže nemám inú možnosť, nemám inú možnosť, len sa pozbierať pod mesačným svetlom.“

IU - 'Cez noc'

Sladká milostná pieseň IU je ľahká, relaxačná a plná túžby. Keďže jej hlas má najviac upokojujúci účinok, nie je prekvapením, že ho opakujeme neskoro v noci a počas miernych prehánok.

BTS RM – „večný dážď“

„Prial by som si, aby celý deň pršalo / pretože by som si želal, aby za mnou niekto plakal Áno / prajem si, aby celý deň pršalo / pretože potom by na mňa ľudia nepozerali Áno / pretože dáždnik by zakryl smutnú tvár / pretože v daždi každý je zaneprázdnený sám.'

Hoci „forever rain“ a všetky ostatné piesne na „mono“. sú veľmi odlišné od prvého sólového mixtapu RM, súvisia s „4 o’clock“ a „vždy“ tematicky a štylisticky. Introspektívne texty RM vo „forever rain“, „ no dobre “, “ všetko “ a „ mesačné dieťa ” odhaľuje svoje problémy s byť sám sebou v daždi a pri mesačnom svite napriek tomu, že má vysoké očakávania od toho, kým chce byť, a zaostáva.

Všetci vieme, aký je to pocit byť zo seba sklamaný a nemáme sa kam schovať, ba ani len vydýchnuť a ustúpiť zo situácie. Nielenže „večný dážď“ dokonale vystihuje tento pocit, je to aj odpoveď: prejdite sa v daždi a nechajte svoju myseľ blúdiť.

Úvery pre Farebne odlíšené texty a doolsetbangtan za preložené texty.

Aké pesničky najradšej počúvate v daždivých dňoch? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

EvaCh10 miluje daždivé dni a vysiela „mono“. nepretržite. Vždy hľadá umenie fanúšikov BTS, K-drámy so zložitými zápletkami alebo záhadami a videá a gify Lee Kwang Soo v „Running Man“. Pozdravuj Evu Instagram alebo Twitter .