2018 MAMA hovorí o ich snahe zabrániť manipulácii s hlasovaním

 2018 MAMA hovorí o ich snahe zabrániť manipulácii s hlasovaním

Administratíva stojaca za udeľovaním cien Mnet Asian Music Awards (MAMA) za rok 2018 podrobne rozpracovala manipuláciu s hlasovaním a svoje pokusy tomu zabrániť.

Spoločnosť Mnet usporiadala 26. novembra tlačovú konferenciu, na ktorej sa zaoberali manipuláciou s hlasovaním pre MAMA 2018. Zúčastnili sa jej obchodný vedúci oddelenia Kim Ki Woong a obchodný riaditeľ Music Convention Kim Hyun Soo.

Režisér Kim Hyun Soo o podozreniach, že časti fandomov manipulujú s hlasmi na slávnostnom odovzdávaní cien, uviedol: „Každý rok tvrdo pracujeme na vytvorení prepracovaného [systému] posudzovania. [Tohtoročný systém] bude založený na hudbe vydanej od 18. októbra 2017 do 31. októbra 2018. Hudba bude rozdelená do dvoch kategórií, K-Pop a Asia. Kategória K-Pop bude hodnotená podľa kritérií vrátane predaja, hlasovania a hodnotenia od poroty zloženej z kritikov, reportérov, producentov a členov Asociácie hudobného priemyslu. Kategóriu Ázia určia naši partneri v rebríčkoch pre každý región a ich rebríčky populárnej hudby.“

Dodal: „Každý rok dochádzalo k pokusom o zneužitie hlasovania v MAMA. Vždy čistíme servery a odpovedáme v reálnom čase. Neustále hľadáme robotické útoky alebo zneužívanie a dôkladne ich odstraňujeme. Keďže hodnotenie musí byť spravodlivé, pripravujeme sa aj po technickej stránke.“

MAMA 2018 sa začne 10. decembra na Dongdaemun Plaza v Kórei, bude pokračovať v Saitama Super Arene v Japonsku 12. decembra a skončí sa v Asia World-Expo Arena v Hong Kongu 14. decembra.

zdroj ( 1 ) ( dva )