22 superlatívov K-dráma z roku 2018

  22 superlatívov K-Drama z roku 2018

S rokom 2018 teraz v našom spätnom zrkadle je čas obzrieť sa späť za rokom, ktorý sme mali, a osláviť všetky vzostupy a pády K-dramalandu. Nezdá sa, že by rok 2018 bol pre K-drámy obzvlášť silným rokom, pričom niekoľko predstavení začínalo silných, no v polovici stratili dej alebo boli vo všeobecnosti sklamaní.

Napriek tomu stále existuje niekoľko skutočne dobrých skvostov, pričom pre každého je niečo málo. Aby sme si uctili množstvo drám, ktoré nás (v dobrom aj zlom) sprevádzali našimi vlastnými vzostupmi a pádmi, tu je zhrnutie superlatívneho štýlu pre rok 2018.

Tento zoznam (v žiadnom konkrétnom poradí) je skôr zábavný ako smerodajný a jeho cieľom je šíriť lásku a zahrnúť čo najviac drám. Takže neváhajte a vymyslite si svoje vlastné kategórie a nominácie a podeľte sa o ne s nami v sekcii komentárov nižšie!Upozornenie: Článok obsahuje iba drámy, ktoré sa začali vysielať medzi 1. decembrom 2017 a 30. novembrom 2018. Vpredu sú aj menšie spoilery!

Najlepší príbeh o pôvode

Pôvod kávy, “ Mama víla a drevorubač

Vysielané dňa: tvN
Dátum vysielania: 5. november – 25. december 2018 (16 dielov)
V hlavnej úlohe: Moon Chae vyhral , Min. Yoon Hyun , Seo Ji Hoon , Jun Soo Jin , Kang Mina , Hwang Young Hee , Ahn Kil Kang , Kim Min Kyu

Spidermana pohrýzol rádioaktívny pavúk. Superman prišiel z planéty Krypton. A káva bola oficiálne predstavená, keď etiópska víla odišla na výmenný program do rozprávkovej ríše. Zvyšok je história.

Ale aj tancujúce kozy. Nikdy nezabudnite na tancujúce kozy.

Začnite pozerať „Mama Fairy and the Woodcutter“:

Sledovať teraz

S najväčšou pravdepodobnosťou odstraší divákov

'Hosť'

Vysielané dňa: OCN
Dátum vysielania: 12. september – 1. november 2018 (16 dielov)
V hlavnej úlohe: Kim Dong Wook , Kim Jae Wook , Jung Eun Chae

OCN točí strašidelne strašidelný príbeh plný démonov a krvi priamo pred Halloweenom. Všetko o „Hosť“ – od uhlov natáčania až po strašidelné zvuky – umocňuje strašidelnosť. Ak máte radi tento žáner, určite si ho pozrite. Ale aj keď sa vám zvyčajne nepáči vyzliekať si nohavice, vyskúšajte to (za bieleho dňa), pretože celkovo je to naozaj šialené!

atoneman

Najlepší manželský poradca

Ten divný chlap s mincami, “ Známa manželka

Vysielané dňa: tvN
Dátum vysielania: 1. august – 20. september 2018 (16 dielov)
V hlavnej úlohe: Ji Sung , Han Ji Min , Kang Han Na , Jang Seung Jo |

Pravdepodobne nie je ťažké povedať, že všetky páry prechádzajú svojimi vzostupmi a pádmi, vďaka čomu sa táto dráma úplne vzťahuje najmä na manželské páry. Je ľahké stratiť zo zreteľa, kým sme kedysi boli, keď začneme v manželstve brať nové roly, a kým sa nazdáme, prestali sme sa milovať.

To platí najmä pre ústredný pár vo filme „Familiar Wife“, pretože Cha Joo Hyuk (Ji Sung) a Seo Woo Jin (Han Ji Min) skĺzli do koľají a neustále sa navzájom považujú za samozrejmosť, a to natoľko, že Joo Hyuk ľutuje manželstvo. S trochou nadprirodzenej pomoci prostredníctvom tajomného muža s mincami, ktoré cestujú v čase, sú Joo Hyuk a Woo Jin schopní znovuobjaviť samých seba, ako aj svoju vzájomnú lásku.

Začnite pozerať „Familiar Wife“:

Sledovať teraz

S najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí intenzívnu bolesť

Moje ID je Gangnam Beauty

Vysielané dňa: JTBC
Dátum vysielania: 27. júla – 15. septembra 2018 (16 dielov)
V hlavnej úlohe: Im Soo Hyang , Cha Eun Woo , Jo Woo Ri, Kwak Dong Yeon

V prvom rade budete potrebovať slnečné okuliare na ochranu vašich sietníc pred oslnivou krásou Cha Eun Woo. Nielen to, po zhliadnutí tejto drámy budete potrebovať aj výlet k zubárovi, aby vám skontroloval zuby, pretože medzi hlavným párom Kang Mi Rae (Im Soo Hyang) a Do Kyung Seok (Cha Eun Woo) je veľa sladkých momentov. že môžete skončiť s dutinami alebo ešte horšie - Cha Eun Woo-odvykanie (veľmi skutočná choroba!)

živé motýle

Začnite pozerať „Moje ID je Gangnam Beauty“:

Sledovať teraz

Najnovší šperk

Geum Gang Go, “ Hwayugi

Vysielané dňa: tvN
Dátum vysielania: 23. decembra 2017 – 4. marca 2018 (20 dielov)
V hlavnej úlohe: Lee Seung Gi , Cha Seung vyhral , Oh Yeon Seo , Lee Hongki

Náramkové šperky používané na ovládanie Son Oh Gong (Lee Seung Gi) v „Hwayugi“ nepatrili vždy na zápästie. V pôvodnom čínskom príbehu to bol zlatý kruh, ktorý šiel okolo hlavy, a keď sa spieva mantra, stiahne sa, čím spôsobí svojmu nositeľovi neznesiteľnú bolesť. Som si istý, že si všetci vydýchneme, že Oh Gong si oblečie oveľa štýlovejšiu verziu, ktorá sa tiež používa ako vyjadrenie jeho oddanosti Samovi Jangovi (Oh ​​Yeon Seo).

Začnite pozerať „Hwayugi“:

Sledovať teraz

Úloha, ktorá si najviac zaslúži pochvalu

Kim Hae Sook,“ Izba č.9

Vysielané dňa: tvN
Dátum vysielania: 6. október – 25. november 2018 (16 dielov)
V hlavnej úlohe: Kim Hee Sun. , Kim Hae Sook , Kim Young Kwang , Lee Geung Young, Oh Dae Who

„Izba č. 9“ sama o sebe je solídne zábavná dráma, no vzácnosťou je, že sa v nej nesústreďujú len dve ženy, ale ženy určitého veku. Je ľahké odsunúť šesťdesiatročnú Kim Hae Sook do role malej matky alebo dokonca babičky, keď jej talent je zjavne určený na viac než len tieto okrajové úlohy. Takže veľké ďakujem autorom za to, že zistili, že tieto úžasné herečky si zaslúžia viac mäsitých úloh, a tu dúfame v oveľa, oveľa viac!

Začnite pozerať „Izba č. 9“:

Sledovať teraz

Najlepší herec (mini človek)

Dieťa, ktoré kradne scénu, Sol, “ Vitajte na Waikiki

Vysielané dňa: JTBC
Dátum vysielania: 6. február – 17. apríl 2018 (20 dielov)
V hlavnej úlohe: Kim Jung Hyun , Lee Yi Kyung , Jung na slnku , Go Won Hee

Samotný film „Vitajte na Waikiki“ je hukot a pol, s množstvom komediálnych rytmov a serióznosti presne tak, ako by mala dobrá komédia pre mladých ľudí. Ale to, čo mi úplne ukradlo show od úplne prvej epizódy, bolo super rozkošné dieťa, ktoré hrá Sol. Strihové zábery na Solove výrazy ma vždy dostanú, buď preto, že sú smiešne mŕtve, alebo sú jednoducho také rozkošné, že vás prinútia ísť aj googoogaga!

aminoaplikácie

Najžiadanejšia schopnosť

Režim „vypnutie“ Aji 3, „Ja nie som robot“

Vysielané dňa: MBC
Dátum vysielania: 6. decembra 2017 – 25. januára 2018 (32 epizód po 35 minút)
V hlavnej úlohe: Yoo Seung Ho , Chae Soo Bin na stiahnutie zadarmo Mp3 , Uhm Ki Joon , Kim Min Kyu

Profesor robotiky (Uhm Ki Joon) modeluje androida podľa svojej bývalej priateľky Jo Ji Ah (Chae Soo Bin). Keď robot Aji 3 zlyhá, naverbujú bývalú priateľku, aby zastúpila, kým sa im nepodarí opraviť skutočného robota. Využijúc situáciu, kedykoľvek sa Ji Ah cíti znepokojená alebo zahnaná do kúta, len tvrdí, že sa jej vybila batéria a „vypne sa“. Teraz, keby sme všetci mohli uniknúť z takýchto nepríjemných situácií!

Začnite sledovať “ Nie som robot “:

Sledovať teraz

Najviac pracovitá postava

Pracovitá krava,“ Čo je zlé na ministerke Kim

Vysielané dňa: tvN
Dátum vysielania: 6. jún – 26. júl 2018 (16 ep.)
V hlavnej úlohe: Park Seo Joon , Park Min Young , Pyo Ye Jin , Kang Ki Young , Chansung

Iste, „Čo je zlé na ministerke Kim“ si zaslúži mnoho ďalších superlatívov, ako napríklad „Najzábavnejší narcista“ pre postavu Park Seo Joona alebo „Najzávistlivejšie vlasy“ pre vlasy Park Min Younga. Ale niekedy by sme mali jednoducho osloviť slona v miestnosti (alebo v tomto prípade kravu) a udeliť superlatívnu cenu tej najzreteľnejšej voľbe, a v tomto prípade je to tá, ktorá je najpracovitejšia – „Usilovná krava. “ Poďme, je to doslova v názve!

Začnite sledovať „Čo je zlé s ministerkou Kim“:

Sledovať teraz

Najpracovitejšia postava (skutočný človek)

Yoon Shi Yoon

Yoon Shi Yoon bol na našich televíznych obrazovkách doslova celý rok, čo s ním aj ako headliner saeguk Veľký princ “ v prvej polovici roka právnická dráma “ Tvoja česť “ v druhej polovici, výstup na “ Zákon džungle v Sabah“ a nehovoriac o „ 2 dni a 1 noc “ každú nedeľu večer. Aby som bol spravodlivý, neurobil som to vlastne vezmite si účasť každého jedného herca/herečku v biznise, ale znie mi dosť pracovitý!

Chyťte Yoon Shi Yoon v ' Veľký princ “:

Sledovať teraz

Najpracovitejšia postava (dospievajúci človek)

Pre Da Reum

Nam Da Reum je ďalší herec, ktorý sa zdá byť všade (a obľúbený herec v minulosti ). Len tento rok ho môžete vidieť v „ Rádio Romance “, “ Poď a objím ma “ a „ Kam pristávajú hviezdy ,“ všetci hrajú mladšie verzie hlavných predstaviteľov. Mnoho detských hercov odišlo a dosiahlo veľký úspech v tomto biznise a nepochybne sa Nam Da Reum stane v blízkej budúcnosti hlavnou postavou svojej vlastnej drámy!

Chyťte Nam Da vinného Rádio Romance “:

Sledovať teraz

Najstarší EXO-L v histórii

Hong Shimov otec, „100 dní môj princ“

Vysielané dňa: tvN
Dátum vysielania: 6. jún – 26. júl 2018 (16 ep.)
V hlavnej úlohe: EXO D.O. , Nam Ji Hyun , Kim Seon Ho , Jo Sung Ha , Han So Hee , Jung Hae Kyun

Len tak mimochodom, Hong Shimov otec (Jung Hae Kyun) je očarený pekným vzhľadom D.O., viete, že je EXO-L (alebo prinajmenšom jeden, ktorý sa práve pripravuje!) Keď ste počuli, ako opisuje Won Deuka (charakter D.O.) nádherné črty tváre a to, ako neústupne oženil svoju dcéru s Won Deukom napriek tomu, že ho sotva poznal, je niečo, s čím sa môže stretnúť každý EXO-L!

Dráma s tými najcitovanejšími pútavými replikami

Mali by sme sa najprv pobozkať

Vysielané dňa: SBS
Dátum vysielania: 20. februára – 24. apríla 2018 (40 epizód po 35 minút)
V hlavnej úlohe: Kam Woo Sung , Kim Sun Ah , Oh Ji Ho , Park Si-yeon

'Existuje niekoľko smútkov, ktorým nemôže poskytnúť útechu žiadna osoba ani vec.'

„Should We Kiss First“ je dráma, ktorá skúma, ako štyridsiatnici a štyridsiatnici, ktorí sa údajne vzdali lásky, pristupujú k rozvíjajúcemu sa vzťahu. Dráma má realistický a introspektívny prístup, ktorý tak prináša mnohé pamätné línie , a práve tieto tiché, ľudské chvíle sa skutočne dotýkajú našich sŕdc a duší.

Začnite pozerať „Should We Kiss First“:

Sledovať teraz

Najchutnejšie makjang dráma

Posledná cisárovná

Vysiela sa: SBS
Dátum vysielania: 21. novembra 2018 – 7. februára 2019 (48 epizód, každá po 35 minútach)
V hlavnej úlohe: Jang Nara , Shin Sung Rok , Choi Jin Hyuk , Lee Eliáš , Shin Eun Kyung

Dobre, čas pravdy: „Posledná cisárovná“ nie je najjemnejšie napísaná dráma. Zákruty a zákruty do vás niekedy jednoducho vrazia ako päťtonové nákladné auto, bez akéhokoľvek rýmu a dôvodu. Nie je to presne účtované ako a makjang , ale celé to vyzerá ako a makjang playbook, v tom, že akýkoľvek scenár, ktorý si vymyslíte, sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozvinie na obrazovke! A to je presne to, čo robí tieto hodinky tak chutne a smiešne zábavné!

Začnite pozerať „Posledná cisárovná“:

Sledovať teraz

Najlepší názov spoločnosti (kategória právnických firiem)

Kang a Ham, „Obleky“

Vysielané dňa: KBS
Dátum vysielania: 25. apríla – 14. júna 2018 (16 epizód)
V hlavnej úlohe: Jang Dong Gun , Park Hyung Sik , Chae Jung An , Jin Hee Kyung , Go Sung Hee

„Suits“ nám poskytli veľmi štýlovú drámu s elegantnými outfitmi, uhladeným strihom a nádhernou romancou medzi Choi Kang Seok (Jang Dong Gun) a Go Yeon Woo (Park Hyung Sik). K tomu všetkému máme aj najúžasnejší názov právnickej firmy – „Kang and Ham“. Nemôžem si pomôcť, ale túžim po šunke zakaždým, keď vidím to meno, a áno, mám len päť rokov! Zažalujte ma. (Hra plne určená).

Najlepší názov spoločnosti (vôbec)

“Zázrak, ktorý sme stretli”

Vysielané dňa: KBS
Dátum vysielania: 2. apríla – 29. mája 2018 (18 dielov)
V hlavnej úlohe: Kim Myung Min , Kim Hyun Joo , Ra Mi Ran , Choď Chang Suk , Joseph Lee, EXO's Kedy

Jedna z hlavných postáv pracuje v banke s názvom... Národná banka Shinhwa. Len to vyhráva všetky body za sušienky na svete. Okrem mojej nehynúcej lásky k Shinhwovi (skupine, nie fiktívnej banke), samotná dráma je plnohodnotným trhačom, ktorý skúma lásku, rodinu a obetavosť a vedie ju silný tím skúsených hercov.

S najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí, že diváci budú frustrovane kričať

“Pekná Noona, ktorá mi kupuje jedlo”

Vysielané dňa: JTBC
Dátum vysielania: 30. marec – 19. máj 2018 (16 ep.)
V hlavnej úlohe: Syn Ye Jin , Jung Hae In

Ach, 'Pretty Noona, ktorá mi kupuje jedlo', čo sa ti preboha stalo? Dráma debutovala silne a zostala rušná počas celého svojho trvania, ale bohužiaľ nie vždy zo správnych dôvodov. Prvá polovica drámy bola absolútne zábavná a srdcervúca, podporená silnou chémiou medzi dvoma hlavnými predstaviteľmi. Smutné je, že druhý diel bol len vyčerpávajúco depresívny, vyvolával vlnu sklamania a sťažností divákov.

kdramadenne

Najlepší remake roka

“Život na Marse”

Vysielané dňa: OCN
Dátum vysielania: 9. júna – 5. augusta 2018 (16 dielov)
V hlavnej úlohe: Jung Kyung Ho , Park Sung Woon , Go Ah Sung , Oh Dae Who

Tento rok máme pomerne málo prerobení („Obleky“, „ Manželský chaos “, “ Krása vo vnútri “ atď.), no zdá sa, že „Život na Marse“ je ten, ktorý najlepšie zablokoval svoje pristátie tým, že zachoval esenciu originálu, pričom pridal súvisiace kórejské prvky! Bolo to urobené tak dobre, že aj pôvodní producenti BBC chválili tento konkrétny remake a sú to jednoducho skvelé hodinky so zaujímavým príbehom zameraným na investigatívu a solídnymi hercami (vrátane podceňovaného Jung Kyung Ho)!

S najväčšou pravdepodobnosťou vyvolajú spomienky na Zaca Efrona

30 ale 17

Vysiela sa: SBS
Dátum vysielania: 23. júla – 18. septembra 2018 (32 epizód po 35 minút)
V hlavnej úlohe: Shin Hye Sun , Yang Se Jong | , Ahn Hyo Seop

Počkať, vedia vôbec mladí dnes, kto je Zac Efron? Bože, zrazu sa cítim taká stará! * trasie päsťou a kričí: Choď z môjho trávnika! *

Trochu podobný filmu Zaca Efrona „17 Again“ z roku 2009 (ale bez nadprirodzeného prvku), Woo Seo Ri (Shin Hye Sun) sa prebudí z 13-ročnej kómy a ocitne sa stále so 17-ročným myslením, no v 30-ročné telo. „30 But 17“ vás v jednej sekunde rozosmeje a na druhú rozplače a medzitým vás obdarí nežnými chvíľami liečenia a nádeje.

Začnite sledovať „30 But 17“:

Sledovať teraz

Najdrzejšie umiestnenie produktu

Rúž Sulwhasoo, “ Stretnutie

Vysiela sa: tvN
Dátum vysielania: 28. novembra 2018 – 24. januára 2019 (16 epizód)
V hlavnej úlohe: Pieseň Hye Kyo , Park Bo Gum , Jang Seung Jo | , Kim Hye Eun , P.O

Vzhľadom na to, že Song Hye Kyo je tvárou kozmetickej značky Sulwhasoo, nikoho by nemalo prekvapiť, že sa jeden z ich produktov dostal na výstavu. Čo však zmení očividné PPL na nezabudnuteľné je, keď Kim Jin Hyuk (Park Bo Gum) daruje Cha Soo Hyun (Song Hye Kyo) rúž od Sulwhasoo a povie jej, že je krajšia ako modelka značky. Ha!

Začnite pozerať „Stretnutie“:

Sledovať teraz

Najrušnejší návrat na malú obrazovku

Lee Byung Hun, „Pán. slniečko”

Vysielané dňa: tvN
Dátum vysielania: 7. júla – 30. septembra 2018 (24 dielov)
V hlavnej úlohe: Lee Byung Hun , Kim Tae Ri , Yoo Yeon Seok , Kim Min Jung , Byun Yo Han

Posledná hlavná úloha Lee Byung Huna v televízii bola v roku 2009 („ IRIS “), takže keď správy o ňom hrali vo filme „Mr. Sunshine“ sa začalo šíriť – vozidlo Kim Eun Sook o nič menej – vyvolalo veľký rozruch. Epické rozprávanie spolu s podmanivým výkonom Lee Byung Huna udržalo drámu na zozname najrušnejších drám po mnoho týždňov po sebe. Aj samotný talentovaný herec vyhral Daesang za túto rolu na udeľovaní cien Asia Artist Awards 2018.

GIPHY

Najviac krásna dráma

“Môj Ahjussi”

Vysiela sa: tvN
Dátum vysielania: 21. marca – 17. mája 2018 (16 epizód)
V hlavnej úlohe: Lee Sun Kyun , IU , Choď Doo Shim , Park Ho San

Táto dráma nie je len esteticky nádherná – a kinematografia nie je nič iné ako majstrovské dielo – ale nesie aj rovnako krásne posolstvo: Láska nás dokáže vyliečiť, keď to nedokáže ani nič iné. Toto je jedna z najoceňovanejších drám tohto roka, pričom mimoriadna chvála bola venovaná pútavému príbehu a nádherne vrstveným hereckým výkonom od silného hereckého obsadenia, pričom samotná dráma dokonca zvíťazila. Daesang na The 2nd Seoul Awards.

Ktoré z týchto drám ste sledovali alebo pridáte do svojho zoznamu sledovaných? A aké ďalšie superlatívy budete udeľovať svojim obľúbeným drámam? Podeľte sa s nami o svoje nominácie a ďalšie komentáre nižšie!

Belinda_C napísala v roku 2018 54 článkov/kvízov a chcela by poďakovať všetkým čitateľom a dať im vedieť, že si váži každého jedného z nich! Je tiež nadšená, že pracovala v Shinhwa aj SEVENTEEN v článku nesúvisiacom s K-popom! Podeľte sa s ňou o svoju lásku k nim Twitter !

Aktuálne sleduje: Spomienky na Alhambru
Celkom obľúbené: Kill Me Heal Me
Tešiť sa na: Veľkolepejší rok K-drám v roku 2019!