3 veci, ktoré sme milovali a 2 veci, ktoré sme nenávideli na „Trúbke na útese“

  3 veci, ktoré sme milovali a 2 veci, ktoré sme nenávideli na „Trúbke na útese“

Je to už dávno, čo som fušoval do sveta filmov v japonskom jazyku, a čo by bolo lepšie, keby som to znovu predstavil ako „ Trúbka na útese “, kórejsko-japonská koprodukcia z roku 2016 v réžii Han Sang Hee. Snová melodráma odohrávajúca sa na pozadí éterických okinawských pláží a prímorských lesov, film skúma témy rodiny a lásky v tichom, meandrujúcom štýle.

„Trubka na útese“ je príbeh o mladej žene menom Aoi (Nanami Sakuraba), ktorá má transplantované srdce a odchádza sa zotavovať na ostrov Okinawa. Počas toho sa stretáva s Ji Oh, napoly Kórejčanom a napoly Japoncom, ktorý žije na ostrove. Obaja sa zblížia a Aoi musí čeliť niektorým veciam o sebe, kým sa lieči.

Aj keď bolo sledovanie „Trumpet on the Cliff“ potešením, existuje aj niekoľko vecí, ktoré by mohli byť lepšie. Bez ďalších okolkov sa vrhnime na tri veci, ktoré sa nám páčili, a dve veci, ktoré sme na „Trumpet on the Cliff“ nenávideli.

Obľúbený: Byung Hun

Bol by som ľahostajný pri zostavovaní tohto zoznamu bez toho, aby som najprv spomenul mužskú hviezdu Byung Hun, predtým známu ako L. Joe z Teen Top. Tento japonsky hovoriaci idol, z ktorého sa stal herec, hrá tajomného, ​​tichého mladého muža menom Ji Oh, ktorý miluje svoju trúbku, delfíny a more. Jeho chémia s hlavnou herečkou Nanami Sakurabou je príjemná a sladká a jeho schopnosť zachytiť zblízka zábery režiséra Han Sang Hee očami a úsmevom je silná. Byung Hun robí v hereckom svete stabilné pokroky a jeho práca vo filme „Trumpet on the Cliff“ tomu len pridáva.

Nenávidený: Tempo

Trúbka na útese, ktorá je ďaleko od frenetického chodenia drámy many-a-K, je nielen zhovievavá vo svojom pedantskom tempe, ale je úplne pomalá. Po prvé, plazivá dejová línia pridáva na celkovej rozmarnej povahe filmu s kvapkami fantázie, nádhernými morskými krajinami a všeobecným užívaním si malých momentov a krásy scenérie. Dlhotrvajúce vystavenie slimačímu tempu je však únavné a prinútilo ma to, aby sa zrýchlilo o dve tretiny filmu.

Obľúbená: Hudba

Búšenie bubna napodobňuje tlkot srdca a otvára film, keď Aoi leží na operačnom stole len chvíľu pred transplantáciou srdca. Používanie hudby a zvuku pokračuje rovnako dômyselne počas celého filmu, prináša lenivú melódiu trúbky vo vánku, meandrujúce klavírne linky a dekadentnú harmóniu, ktoré dopĺňajú plážový raj, v ktorom hrajú Aoi a Ji Oh.

Nenávidený: Predvídateľnosť

Pomerne skoro vo filme bolo ľahké uhádnuť, kto Ji Oh skutočne bol, čo si trochu odnieslo zábavu pri sledovaní Aoiho cesty. Je pre ňu záhadou a my sa môžeme spolu s ňou oddávať jej zvedavosti o ňom len veľmi málo, kým nebude zrejmé, aká je jeho úloha v jej živote. Informácie sú nežiaduce. Mal zostať skrytý dlhšie, aby vytiahol tajomstvo a zahrial romantiku.

Obľúbený: Zameranie na rodinu

Od prvých minút filmu až do jeho úplného konca je okolo Aoi, jej matky, strýka a jej rozkošného bratranca cítiť pokoj. Pokoj vyrastá z lásky a rešpektu medzi členmi rodiny a je to pocit, ktorý pestujú Ji Oh a Koichi (Yuki Kubota), bývalý priateľ Aoi, ktorý sa o ňu a jej rodinu stále stará. Je krásne, ako je rodina zdrojom sily a pohodlia pre každého člena.

Soompiers, videli ste 'Trubka na útese?' Ak áno, čo ste si mysleli? Ak ste to ešte nevideli, pustite sa do fantastického sveta „Trumpet on the Cliff“:

Sledovať teraz

Raine0211 je milovníkom všetkého kórejského, najmä K-popu, K-drámy a kórejského jedla. Keď nepíše pre Soompi, hrá na violončelo a spieva. S radosťou sa oddáva všetkým druhom K-popu, ale jej predsudky sú SHINee, INFINITE a VIXX.

Aktuálne sleduje: Feel Good to Die “ a „ Stretnutie
Tešiť sa na: 'Prometheus'
Najobľúbenejšie drámy všetkých čias: Liečiteľ “, “ Odpoveď 1988 “, “ The King 2 Hearts