6 momentov z filmu „Dokgo Rewind“ v hlavnej úlohe so Sehunom z EXO na sledovanie (a pretáčanie)

  6 momentov z filmu „Dokgo Rewind“ v hlavnej úlohe so Sehunom z EXO na sledovanie (a pretáčanie)

„Dokgo Rewind“ bola ďalšia z najočakávanejších webtoon drám s hviezdnym obsadením idolu a nadchádzajúcich hercov. Obsahuje také skladby ako Sehun a gugudan z EXO Moje dráma prináša veľa vzrušenia a adrenalínu so skvelými bojovými scénami, na ktoré by bol hrdý aj Jang Hyuk.

Ako prequel k „Dokgo“, „ Dokgo Rewind “ začína rok pred prvým. Dráma sa začína tým, že sa Kang Hyuk (Sehun) a jeho dvaja priatelia rozhodnú zakročiť, aby zachránili Kim Gyu Soon (Yoo In Hwan) a jeho sestru Kim Hyeon Seon (Kang Mina) pred gangom delikventov. Ich láskavý skutok sa však stane iskrou, ktorá spustí vatru a skupina sa čoskoro dostane do konfliktu s vládnucimi šikanistami na školskom dvore. Po ceste sa k nim pridajú Jon Gil (Jo Byung Kyu) a Tae Jin (Ahn Bo Hyun), odpadlíci, z ktorých každý má svoj vlastný motív ísť proti spoločnému nepriateľovi. Kang Hyuk a jeho pestrá partia, odhodlaná prelomiť spojenectvo medzi gangmi dvoch škôl, musia udrieť nad svoju váhu, aby sa úspešne postavili mužovi, ktorý riadi školské gangy — Jo Kang Hoon ( Kim Hee Jin ).

Tu je niekoľko vzrušujúcich momentov v „Dokgo Rewind“, ktoré si budete chcieť pozrieť a pretočiť späť, aby ste si ich mohli pozrieť znova!Upozornenie: Pred nami sú spoilery

1. Paralelné čiary: Keď sú Kang Hyuk a Kang Hun spolu.

Jedným zaujímavým aspektom filmu „Dokgo Rewind“ je dvojitá úloha, ktorú Sehun hrá ako súbor identických dvojčiat, ktoré sú na prvý pohľad viac odlišné ako podobné. Zatiaľ čo starší brat Kang Hun je učený a správny, hlavný hrdina (mladšie dvojča Kang Hyuk) je zručný bojovník, ktorý si našiel domov na ulici.

Scény s oboma bratmi sú od seba veľmi vzdialené, no keď sú tam, zachyťte ich, pretože práve tieto momenty odhaľujú prekvapivé a srdcervúce podobnosti medzi dvojicou.

V prvom rade sa navzájom milujú a rešpektujú. Napriek tomu, že sú na odlišných cestách životom a majú odlišné rozhodnutia, bratia sa navzájom neočierňujú. Keď Kang Hun nadáva na svoje dvojča, Kang Hyuk to jednoducho vezme s nadhľadom – je to ich dynamika a funguje to! Hyuk to jednoducho berie s nadhľadom – je to ich dynamika a funguje to!

Ďalej sú obaja jemní a inteligentní. Hoci to obaja vyjadrujú rôznymi spôsobmi, sú vystrihnutí z rovnakého plátna a presvitá to v ich osobnostiach. Kang Hyuk je často hlasom (racionálneho a pokojného) rozumu v jeho skupine a Kang Hun je taký aj v ich rodine.

Stručne povedané, Kang Hyuk a Kang Hun tvoria zaujímavý pár paralelných línií; také podobné, no postavené na cestách, ktoré sa nikdy neprekročia.

2. Pre priateľa: Keď Kang Hyuk a jeho priatelia usporiadajú spomienku na Gyu Soona vo svojom úkryte.

Skupina priateľov Kang Hyuka možno nepoznala Kim Gyu Soon dlho, no scéna, kde sa dozvedia o jeho smrti a následných Kang Hyukových spomienkach, ktoré si s ním vytvorili, je srdcervúca.

Gyu Soon, unesený do opusteného skladu gangom na školskom dvore, bol zbitý, keď sa snažil chrániť svoju sestru. Aj keď sa Kang Hyuk a jeho priatelia objavili v pravý čas, aby zachránili súrodencov, zranenia, ktoré Gyu Soon utrpel, sa ukázali ako život ohrozujúce a bez lekárskej starostlivosti sa jeho stav počas noci zhoršoval.

Traja muži z úcty k svojmu priateľovi usporiadajú malý pamätník pre Gyu Soona na mieste stretnutia pred stenou, kde Kang Hyuk nastriekal podobizeň Gyu Soona. Priatelia sú rodina, ktorú si vyberiete, a v tejto scéne vidíme, že Gyu Soon a Hyeon Seo s Kang Hyukom a členmi tímu našli domov ďaleko od domova.

3. Pomsta verzus spravodlivosť: Keď Jon Gil a Tae Jin majú svoje srdce k srdcu.

Potom, čo sa Tae Jin objaví v úkryte chlapcov a nájde tam Jona Gila, majú od srdca k srdcu otázku, prečo sa Jon Gil spojil s Kang Hyukom, aby rozbil alianciu.

Keď sa Tae Jin pýta, či to Jon Gil nerobí len z pomsty potom, čo bol suspendovaný, Jon Gil pokojne popiera a hovorí, že je to pre spravodlivosť. Tieto slová majú veľký vplyv, pretože Jon Gil vždy dodržal svoje slovo (nezapojil sa do boja, keď to bolo za násilie, ale podnikol kroky, keď to malo pomôcť svojmu nepočujúcemu spolužiakovi, ktorý bol šikanovaný).

Pomsta a spravodlivosť sú dve témy, ktoré sa prelínajú celým priebehom drámy. Ktorá postava hrá podľa čoho? A prečo? Kang Hyuk sa pustil do aliancie spočiatku zo svojho zmyslu pre spravodlivosť, ale čo sa ku koncu drámy stane jeho pôvodným motívom? To sú niektoré z otázok, ktoré dráma vyvoláva a dodávajú príbehu oveľa viac chuti.

4. Walk the Talk: Keď sa Jo Gang Hoon vydá do boja, akoby mu to miesto patrilo.

Dobre, takže toto je z mojej povrchnejšej a ednovskej stránky, ale pohlavári (najmä keď sú z pouličného gangu!) majú v sebe inú auru, ktorá kričí „zlý génius“ a šéf bojovník Gang Hoon vyteká to po pikách. Neustále mešká na súboje (o veľmi presných 20 minút, veď prečo nie?), a keď príde, vkročí ako Batman do svojej Batcave (teda vo veľkom štýle).

Či sa mu to páči alebo nie, jeho zlý geniálny krok a hrozivé pohľady vás prinútia stlačiť tlačidlo pretáčania. Bola by škoda to neurobiť, verte mi!

5. Čo je iné? : Keď Jon Gil úspešne porazí nepriateľa, ktorý ho predtým zložil.

Nechápte ma zle, všetci bojovníci sú pôsobiví a všetky bojové scény sú momenty, ktoré som sledoval so zatajeným dychom, ale pri záverečnom zúčtovaní medzi Jonom Gilom a jeho úhlavným nepriateľom som víťazoslávne udrel päsťou do vzduchu. Môže to byť 'perie', ale nie je to žiadna perová váha!

Potom, čo Jon Gil porazil lokajov, čelí mužovi, ktorý ho predtým premenil na krvavú miazgu tým, že našiel jeho kliešť a vyrazil mu z jeho zovretia jedno z jeho pier. Tentokrát však Jon Gil dostal špeciálne vedenie od Kang Hyuka a Tae Jina a jeho vylepšená technika jeho súpera prekvapuje.

Pri pohľade na Jona Gila, ako prekonal svoju závislosť na svojich dvoch perách pomocou tréningu Kang Hyuka a Tae Jina, aby sa prispôsobil a zlepšil svoju formu, má pocit, že sa všetko konečne naplnilo.

6. Zrkadlový obraz: Keď sa Kang Hyuk premení na Kang Huna.

Kang Hyuk s nadšením z dobytia spojenectva na školskom dvore sa na konci filmu „Dokgo Rewind“ so správou o napadnutí jeho dvojčaťa ponorí do hlbín zúfalstva. Nanešťastie, Kang Hunov stav sa rýchlo zhoršuje a prechádza. Otec dvojčiat, ktorý sa ponáhľa do nemocnice, aby sa postaral o svojho syna, má nehodu a tiež čoskoro zomrie. Matka Kang Hyuka, zasiahnutá zármutkom zo straty manžela a syna na jeden záťah, stratí rozum a odíde z rodinného domu, pričom Kang Hyuk zostáva jediným zostávajúcim členom kedysi šťastnej a blaženej rodiny.

Nie je žiadnym prekvapením, keďže „Dokgo Rewind“ je prequel, no napriek tomu je strata jemného a starostlivého Kang Huna stále ako malé bodnutie do srdca.

Aj keď hneď zamrazí, keď zrkadlo odhalí odraz Kang Hyuka, ktorý hladko vkĺzol do kože svojho staršieho brata. Jeho kučeravé vlasy sú teraz vyžehlené do rovna, kožené bundy a flanely sú opustené v prospech čistej vyžehlenej šišky a okuliarov s obrúčkami.

Kang Hyuk teraz musí použiť svoju tvár, túto tvár, ktorá je zrkadlovým odrazom Kang Huna, aby žil život svojho brata a nakoniec hľadal spravodlivosť a pomstu. Všetky oči sú však Kang Hyukove, chladné a smrteľné ako jedovatý bubon (dokgo), ako bol kedysi známy.

Soompiers, páčilo sa vám „Dokgo Rewind“? V ktorých momentoch vám búšilo srdce? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie!

Ak ste tak ešte neurobili, pozrite si „Dokgo Rewind“ nižšie:

Sledovať teraz

Aetcult je váš priateľský nadšenec K-beauty, ktorý miluje svoj čaj na tvári aj mimo nej (bez klamstva). Medzi záchvatmi hrania sa s novými kozmetickými výrobkami bude pravdepodobne písať o svojich objavoch, prehodnocovať svoje kurzy kórejčiny a hrať na najnovšiu K-popovú pesničku. Pozdravte Am on Tumblr .