8 dôvodov, prečo sme po epizódach 5-8 ešte viac pripútaní k „Poslednej cisárovnej“

  8 dôvodov, prečo sme po epizódach 5-8 ešte viac pripútaní k „Poslednej cisárovnej“

SBS' Posledná cisárovná “ mal takú šokujúcu a napínavú premiéru, že sme netrpezlivo čakali, ako bude dráma pokračovať v druhom týždni. Bude to aj naďalej ohromujúce s akciou a dejovými zvratmi? Alebo by sa pokúsilo urobiť príliš veľa a zrútilo by sa a zhorelo v príliš dramatickom žiare slávy?

No, epizódy 5 až 8 boli určite dramatické, ale tým najlepším možným spôsobom: „Posledná cisárovná“ vie, ako nás udržať na okraji sedadiel jednou senzačnou scénou za druhou, a ako si zo seba robiť srandu, keď to hraničí. príliš absurdné. Toto je presne ten druh over-the-top akcie, od ktorej nemôžeme odvrátiť zrak, takže tu je osem dôvodov, prečo sme po druhom týždni ešte viac posadnutí „Poslednou cisárovnou“!

Upozornenie: spoilery pre epizódy 5-8 nižšie!1. Hlavné postavy sú najhoršie... ale je to úžasné.

„Posledná cisárovná“ je neustále fascinujúca napriek tomu, že ani jedna z jej hlavných postáv nie je sympatická. V skutočnosti je pretože všetky postavy sú tak chybné, že dráma je taká fascinujúca. Baddies sú vo všetkých odtieňoch manipulatívnych, narcistických a jednoducho zlých a je zábavné to sledovať.

michyeosseo

michyeosseo

A dokonca ani postavy, ktoré sú prinajmenšom dobrí ľudia, nie sú práve sympatickí ľudia. Oh Sunny ( Jang Nara ) je jedinou hlavnou postavou, ktorá (zatiaľ) nemá proti nikomu pomstu, no je ťažké považovať ju za hrdinku seriálu, keď je taká šialene bezradná. Potom, čo ju cisár neuveriteľne pohŕdavým a chladným spôsobom zbavil, ako mu mohla tak ľahko uveriť, keď sa krátko nato otočil a požiadal ju o ruku?

jinwow01

jinwow01

jinwow01

Od obyčajného zla až po frustrujúco naivné, nepríjemní vodcovia v skutočnosti zvyšujú napätie drámy určitým spôsobom: čakáme na to, ktoré postavy pristúpia k tejto úlohe a prinútia nás, aby sme im fandili!

2. Pútavé nové postavy.

Ako už bolo povedané, tento týždeň sme spoznali niektorých nováčikov, ktorí preukázali potenciál nebyť ani čistým zlom, ani príliš milí pre svoje dobro. Tajomný mladý muž ( Oh Seung Yoon ) práve dorazil domov do Kórey a zdá sa, že má dobrú hlavu na pleciach.

Má tiež rád veľkú cisárovnú vdovu ( Park Won Sook ), pravdepodobne jediná postava v paláci práve teraz, ktorá my vlastne páči, tak snáď sa títo dvaja dokážu spojiť a dodať príbehu zaujímavý nový rozmer!

3. Premena Wang Sika.

Bolo to…? Áno. Áno, to bol zostrih na transformáciu tréningu na chudnutie podľa ústrednej piesne „Rocky“. Vedeli sme, že príde zmena, ale nevedeli sme presne, ako sa z dosť veľkého a neposlušného Na Wang Sik (Tae Hang Ho), s ktorým sme boli zoznámení, stane uhladený, stoický Na Wang Sik ( Choi Jin Hyuk ), ktorú nám sľúbila „Posledná cisárovná“. Zdá sa, že odpoveďou je veľa cvičenia…

A naozaj dobrý účes.

Sú to časy ako tieto, keď prisahám, že „Posledná cisárovná“ plne vie, aké absurdné to môže byť, a v skutočnosti si robí srandu sama zo seba. Ak by film „Posledná cisárovná“ bral túto scénu vážne, mohli by sme sa sťažovať na nedôveryhodnosť drámy, ktorá si vymenila dvoch veľmi odlišných hercov a predstierala, že sú tou istou osobou. Ale keďže z montáže urobila akúsi paródiu, dráma priznáva, že chápe, že je to dosť absurdné, a žiada nás, aby sme s tým aj tak súhlasili. A ak je výsledkom predstavenie Choi Jin Hyuka, potom určite, prečo nie!

4. Tajomný guru.

Žiadna dobrá tréningová montáž sa nezaobíde bez múdreho, prísneho majstra a Wang Sik by bol mŕtvy, keby ho tento zvláštny muž (Kim Myung Soo) nevyzdvihol z pláže, nezabezpečil mu lekársku starostlivosť a potom ho bičoval do tvar.

Tento muž tiež zjavne vie niečo o paláci, takže sa nemôžeme ubrániť otázke, aký by mohol byť jeho vzťah k panovníkom... Vyhostený člen kráľovskej rodiny? Otec predchádzajúcej, teraz už mŕtvej cisárovnej? Sám bývalý palácový strážca? Zatiaľ môžeme len špekulovať!

5. Palác nováčikovia.

So Sunny a Wang Sikom v paláci sme o krok bližšie k tomu, aby sa rozbehla ich romantika/pomsta. Bude zaujímavé sledovať, ako sa to vyvinie, keďže Sunny a Wang Sik sú trochu zvláštne a spoločensky nešikovné. Na jednej strane to znamená, že môžu byť spolu roztomilí. Ale na druhej strane je ťažké si ich predstaviť, ako spoločne realizujú dobre vykonanú pomstu v paláci plnom prefíkaných darebákov.

Choi Jin Hyuk tiež dodáva Wang Sikovi veľmi odlišnú atmosféru ako Tae Hang Ho a je pravda, že je pre mňa ťažké vidieť nového Na Wang Sika ako rovnakého človeka ako ten starý – nielen preto, že vyzerajú tak odlišne, ale aj preto, zatiaľ je nový oveľa stoickejší a zložený ako ten hlasný, temperamentný a hlúpy muž, ktorého sme videli v prvých epizódach. Som zvedavý, či sa dozviem viac o novej osobe Wang Sika a o tom, aké náznaky starého Wang Sika sa objavia.

6. Shin Sung Rok šatník.

Teraz, keď naše obrazovky zdobí aj Choi Jin Hyuk, boli by sme ľahostajní, keby sme nevzdali úctu tomu, ako majestátne vyzerá Shin Sung Rok v tejto dráme. Jednou z najlepších častí jedinečnej alternatívnej reality show je to, že je to výhovorka, ako obliecť cisára do všetkého, od každodenného oblečenia cez trojdielne obleky až po róby v štýle hanboku... a na to všetko sme tu na 100 percent.

Estelle sim

Estelle sim

7. Cisárova nečakane tragická minulosť.

Zvyčajne, keď je v hlavnej úlohe stoická mužská K-dráma, je tam smutný príbeh, ktorý má vysvetliť jeho chladné a kruté správanie. A boli sme obzvlášť zvedaví, či sa „Posledná cisárovná“ nepokúsi týmto zariadením spôsobiť, že nás Hyuka bude mrzieť, pretože po niektorých veciach, ktoré sme toho muža videli robiť: zakrývanie jeho rana a utekanie, oženil sa so Sunny, aby ochránil svoj vzťah s Yoo Ra ( Lee Eliáš ), vykazujúce všeobecné sociopatické tendencie... A napriek tomu táto scéna, v ktorej Hyuk vidí Sunny v deň svadby a predstavuje si ju ako svoju bývalú, zosnulú manželku, v ňom stále vzbudzovala určité sympatie.

Je to úplná česť Shin Sung Rokovi za to, že vniesol do tohto momentu taký pocit, a núti nás to premýšľať, či cisár bol skutočne skutočným človekom so skutočnými citmi, kým jeho prvú manželku nepostihla nejaká strašná tragédia. Pretože to určite vyzerá, akoby ju miloval.

8. Sparný, zvrátený románik medzi Hyukom a Yoo Ra.

Smutný príbeh cisára dáva nový pohľad na jeho vzťah s Yoo Ra, ktorý bol až doteraz trochu záhadný: títo dvaja majú nepopierateľnú chémiu, ale Hyuk zachádza veľmi ďaleko, aby ochránil Yoo Ra – drastická zmena od muža, ktorý , pred niekoľkými epizódami, bola ochotná, aby sa o ňu „postarala“, pretože vedela príliš veľa o jeho udieraní.

Teraz však jeho posadnutosť ňou dáva trochu väčší zmysel, ak ho tragédia okolo jeho prvej manželky zmenila na chladného apatického muža, akým je teraz. Potom, čo videl Yoo Raovu (inscenovanú) ochotu obetovať sa pre neho, plne jej dôveruje a je ochotný podstúpiť všetky možné obete, aby si ju udržal.

A určite jej pomáha, že vie, ako ho do seba zamilovať, a to čoraz odvážnejšími pohybmi, ako keď naňho prichádza, zatiaľ čo Sunny dostáva masáž v tej istej miestnosti, pričom ich delí len obrazovka...

Yoo Ra manipuluje Hyukom, ktorý manipuluje Sunny, Wang Sik chce získať cisára, vdova cisárovná chce získať všetci, a dokonca máme aj nejaké nové postavy, na ktoré sa musíme pozerať. Už sa nevieme dočkať, čo prinesie budúci týždeň!

Pozrite si tento týždeň epizódy „Poslednej cisárovnej“ nižšie:

Sledovať teraz

Ahoj Soompiers, pozeráte „The Last Empress“? Čo si myslíte o epizódach tohto týždňa? Dajte nám vedieť v komentároch!

hgordon zostáva hore príliš neskoro počas týždňových maratónskych K-drám a snaží sa držať krok s najnovšími K-popovými vydaniami.

Aktuálne sleduje: Posledná cisárovná “, “ Mama víla a drevorubač “ a „ Zatiaľ čistite s vášňou .“
Najobľúbenejšie drámy všetkých čias: 'Šarlátové srdce: Goryeo,' ' Goblin “ a „ Hwayugi .“
Tešiť sa na: Pieseň smrti .“