8th Gaon Chart Music Awards oznamuje podrobnosti + rozhodnutie o odstránení popularity Award na základe hlasovania fanúšikov

 8th Gaon Chart Music Awards oznamuje podrobnosti + rozhodnutie o odstránení popularity Award na základe hlasovania fanúšikov

Gaon Chart Music Awards oznámila svoje rozhodnutie odstrániť cenu za popularitu, o ktorej rozhodujú hlasy fanúšikov na ich nadchádzajúcom ceremoniáli.

8. ročník odovzdávania hudobných cien Gaon Chart Music Awards sa uskutoční 23. januára v krytom gymnáziu Jamsil.

Výkonná kancelária odovzdávania cien vydala oficiálne vyhlásenie týkajúce sa ich rozhodnutia zrušiť ocenenie popularity, ako aj ich cieľov na tento rok. Uviedli: „Gaon Chart a Gaon Chart Music Awards, ktoré oceňujú albumy, umelcov a profesionálov z hudobného priemyslu, ktorí zažiarili v minulom roku, boli vytvorené pre hudobný priemysel.„S mnohými odovzdávaniami cien, ktoré sa v súčasnosti konajú, a rastúcou saturáciou trhu sa speváci aj fanúšikovia cítia čoraz viac unavení a prestíž a symbolika takýchto odovzdávaní hudobných cien sa vytráca.

“Sme si plne vedomí toho, že Gaon Chart Music Awards nenesú zodpovednosť za súčasný stav na trhu. Stanovili sme aktuálne problémy, ktorým trh čelí, a urobili sme nasledujúce rozhodnutia, aby sme situáciu zlepšili:

„Po prvé, rozhodli sme sa odstrániť cenu Popularity Award, ktorá je 100 percent určená hlasovaním fanúšikov, pretože spôsobuje zbytočne vysokú úroveň konkurencie medzi fanúšikmi. Počet odovzdávaní hudobných ocenení v Kórei presiahol 10 a ceny za popularitu viedli k mnohým negatívnym vedľajším účinkom. Preto, kým sa nám nepodarí vymyslieť spôsob hlasovania, s ktorým sa budú môcť stotožniť profesionáli z hudobného priemyslu aj široká verejnosť, budeme eliminovať hlasy obľúbenosti a ocenenia, ktoré sú úplne určované hlasmi fanúšikov.

„Po druhé, zmenili sme systém rezervácie vstupeniek, aby sme bojovali proti problému makier a skalpovania vstupeniek. Nový systém bude vyžadovať, aby sa ľudia, ktorí sa predstavenia zúčastnia, zaregistrovali do náhodného žrebovania. Uvedomujeme si, že tým problém skalpovania úplne neodstránime, ale urobíme všetko pre to, aby ľudia nemohli používať makrá a iné technologické metódy na nákup viacerých lístkov.

„Po tretie, budeme pracovať na tom, aby sme sa viac zamerali na predkladateľov cien. Doteraz sme všetku našu pozornosť sústredili na príjemcov našich ocenení, a preto nám chýbali moderátori, ktorí by oceneným zablahoželali. Radi by sme sa úprimne ospravedlnili spevákom a fanúšikom, ktorých zranila nečakaná a nenacvičená situácia, ktorá nastala pri poslednom odovzdávaní cien s moderátorkou, a tento rok urobíme všetko pre to, aby sme vytvorili šou, ktorá dojme spevákov a fanúšikov.“

8. ročník odovzdávania hudobných cien Gaon Chart Music Awards sa bude konať 23. januára v hale Soul Jamsil Indoor Gymnasium.

zdroj ( 1 )