Barbara Corcoran zo Shark Tank stratila 388 700 dolárov po tom, čo jej zamestnanec padol kvôli phishingu

 Nadrž so žralokmi's Barbara Corcoran Loses $388,700 After Employee Falls for Phishing Scam

Barbara Corcoran pravdepodobne dúfa, že čoskoro nájde skvelú investíciu Nadrž so žralokmi pretože práve prišla o stovky tisíc dolárov z phishingového podvodu.

70-ročná podnikateľka potvrdila, že prišla o 388 700 dolárov v dôsledku phishingového podvodu, ktorý sa zameral na zamestnanca jej spoločnosti.

„Stratil som 388 700 dolárov v dôsledku falošného e-mailového reťazca odoslaného mojej spoločnosti,“ Barbara uviedol vo vyhlásení pre Ľudia . „Bola to faktúra, ktorú údajne poslal môj asistent môjmu účtovníkovi a ktorá schvaľuje platbu za rekonštrukciu nehnuteľnosti. Nebol dôvod byť podozrievavý, keďže investujem do veľkého množstva nehnuteľností.“

Účtovníčka si myslela, že s ňou vlastne komunikuje Barbara s asistentkou a pokračovali v platbe prevodom, ale potom bol odhalený phishingový podvod, keď asistentke poslala samostatný e-mail a spoločnosť sa dozvedela o zmenenej e-mailovej adrese, ktorú vytvoril hacker.

„Peniaze včera poslali podvodníkovi a môj účtovník skopíroval moju asistentku, ktorá bola šokovaná, keď videla jej meno v korešpondencii. Detail, ktorý nikto nezachytil, bol, že e-mailová adresa môjho asistenta bola nesprávne napísaná jedným písmenom, čím sa stala falošnou e-mailovou adresou, ktorú nastavili podvodníci,“ Barbara povedal.

'Podvodník zmizol a bolo mi povedané, že je to bežná prax a nedostanem peniaze späť,' povedala. 'Najprv som bol naštvaný, ale potom som si spomenul, že to boli len peniaze.'

TMZ uvádza, že e-maily boli vysledované na IP adresu v Číne.

Aspoň má k tomu všetkému pozitívny vzťah!