BLACKPINK je na čele 8 rebríčkov billboardov + „Shut Down“ sa pripája k „Pink Venom“ v rebríčku Hot 100

 BLACKPINK je na čele 8 rebríčkov billboardov + „Shut Down“ sa pripája k „Pink Venom“ v rebríčku Hot 100

BLACKPINK ovládol tento týždeň rebríčky Billboard s ich dlho očakávaným albumom „BORN PINK“!

Tento týždeň sa BLACKPINK zapísal do histórie ako prvá ženská K-popová umelkyňa na vrchol rebríčka Billboard 200, pretože ich nový štúdiový album „BORN PINK“ sa dostal do rebríčka na č. 1. Nová titulná skladba skupiny „ Vypnúť “ tiež debutoval na 1. mieste v rebríčkoch Billboard’s Global 200 a Global Excl. v americkom rebríčku, vďaka čomu je to len druhá K-popová skladba vydaná v roku 2022, ktorá dosiahla tento úspech (po vlastnej skladbe BLACKPINK „Pink Venom“).

Billboard teraz odhalil viac úspechov BLACKPINK v grafoch tohto týždňa: skupina sa tento týždeň umiestnila na vrchole nie menej ako ôsmich rôznych rebríčkov Billboard, pričom „BORN PINK“ sa dostal do štyroch samostatných rebríčkov na prvé miesto.

„BORN PINK“ nielenže debutoval na 1. mieste v rebríčku Billboard 200, ale obsadil aj 1. miesto v rebríčku Najpredávanejšie albumy graf, Najpredávanejšie aktuálne albumy graf a Albumy Tastemaker graf.

Medzitým, okrem Global 200 a Global Excl. Do amerického rebríčka vstúpilo aj slovo „Shut Down“. Svetový predaj digitálnych piesní graf na č. 1 tento týždeň.

Navyše, BLACKPINK opäť vstúpil do Billboard's Umelec 100 na č. 1, čo znamená, že ich druhýkrát obsadili prvé miesto v rebríčku.

Nakoniec album „Shut Down“ debutoval na 25. mieste v rebríčku Billboard’s Hot 100, zatiaľ čo singel BLACKPINK pred vydaním „ Ružový jed ” vyšplhal späť na 57. miesto v piatom týždni po sebe v rebríčku.

Gratulujeme BLACKPINK k ich pôsobivým úspechom!