BLACKPINK láme rekord v najvyšších predajoch za prvý týždeň podľa umelkyne, pretože „BORN PINK“ sa stáva prvým dvojmiliónovým predajcom dievčenskej skupiny

 BLACKPINK láme rekord v najvyšších predajoch za prvý týždeň podľa umelkyne, pretože „BORN PINK“ sa stáva prvým dvojmiliónovým predajcom dievčenskej skupiny

BLACKPINK sa svojím najnovším albumom opäť zapísal do histórie!

Dňa 16. septembra o 13.00 hod. KST, BLACKPINK vydali svoj veľmi očakávaný druhý štúdiový album “ BORN PINK “—a na konci dňa sa album stal prvým umelcom v histórii Hanteo, ktorého sa v prvý deň predalo viac ako milión kópií.

Hanteo Chart teraz oznámilo, že „BORN PINK“ sa v prvom týždni vydania (16. až 22. septembra) predalo celkovo impozantných 1 542 950 kópií.

Nielenže BLACKPINK viac ako zdvojnásobili svoj predchádzajúci rekord v predaji za prvý týždeň 689 066 kusov (nastavený ich albumom z roku 2020 “ ALBUM “), ale podarilo sa im aj zlomiť aespa Rekord za najvyšší predaj za prvý týždeň akoukoľvek umelkyňou v histórii Hanteo. (The predchádzajúci záznam , nastavené spoločnosťou aespa Dievčatá “ začiatkom tohto roka to bolo 1 126 068.)

„BORN PINK“ tiež prekonal rekord v prvom týždni predaja akejkoľvek umelkyne v histórii podľa údajov Circle Chart, ktorý vykázal ešte vyššie číslo 2 141 281 predaných kópií, čím sa „BORN PINK“ stal prvým „dvojmiliónovým predajcom“. “ album K-popovej dievčenskej skupiny. Na rozdiel od Hanteo, kruhový graf zaznamenáva zásielky predajov zásob uskutočnené maloobchodníkom, a preto sa ich údaje o predaji zvyčajne líšia.

Predchádzajúci rekord Circle Chart pre najvyššie tržby za prvý týždeň umelkyne, ktorá tiež patrila do skupiny „Girls“ aespa, bol 1 426 687.

Gratulujeme BLACKPINK k ďalšiemu historickému úspechu!

zdroj ( 1 )