BTS sa stáva prvým kórejským umelcom, ktorý vstúpil do koncoročného rebríčka Billboard 200 albumov a umelcov

  BTS sa stáva prvým kórejským umelcom, ktorý vstúpil do koncoročného rebríčka Billboard 200 albumov a umelcov

BTS opäť tvorí históriu na Billboarde! Skupina je teraz prvým kórejským umelcom, ktorý sa umiestnil v koncoročných rebríčkoch albumov Billboard 200 a Top Billboard 200 Artists.

4. decembra Billboard zverejnil svoje koncoročné rebríčky pre rok 2018. BTS  debutujú v koncoročnom rebríčku pre Billboard 200 albumov , ktorá radí medzi najpopulárnejšie albumy v Spojených štátoch.

Tri z ich vydaní získali miesta v rebríčku, pričom skladba „Love Yourself: Answer“ obsadila 85. miesto, „Love Yourself: Tear“ sa umiestnila na 101. mieste a „Love Yourself: Her“ sa umiestnila na 150. mieste. Začiatkom tohto roka „Love Yourself: Answer“ a „Love Yourself: Tear“ debutovali v týždennom rebríčku Billboard 200 na prvom mieste.Na Top 200 umelcov Billboard koncoročný graf, BTS sa umiestnila na 21. mieste.

Medzitým celkový koniec roka Najlepší umelci rebríček zoraďuje umelcov na základe ich výkonu v rebríčkoch Billboard Hot 100, Billboard 200 a Social 50 a tiež podľa príjmov z turné Boxscore. BTS je tento rok na 8. mieste, pričom skupina z nich stúpa Č. 10 miest v roku 2017.

BTS prichádza na konci roka na 2. mieste Najlepší umelci — Duo/Skupina grafu, ako to urobili minulý rok. Pre rok 2018 je Imagine Dragons na prvom mieste.

Ku koncu roka Nezávislé albumy rebríčku, „Love Yourself: Tear“ od BTS sa nachádza na 3. mieste, „Love Yourself: Answer“ na 4. a „Love Yourself: Her“ na 9. mieste. BTS sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku Nezávislí umelci rebríček na rok 2018. Rebríček nezávislých albumov hodnotí najpredávanejšie albumy vo všetkých žánroch, ktoré sa predávajú prostredníctvom nezávislej distribúcie, a zahŕňa predaje uskutočnené prostredníctvom hlavných distribútorov.

BTS kraľuje nad Sociálne 50 graf na prvom mieste počas celkovo 103 týždňov a v koncoročnom rebríčku Social 50 pre rok 2018 sa prirodzene umiestnili na 1. mieste.

Koniec roka Svetové albumy graf obsahuje aj BTS na prvých troch miestach, s „Love Yourself: Tear“ na 1. mieste, „Milujte sa: Odpoveď“ na 2. a „Love Yourself: Her“ na 3.

Mixtape „Hope World“ od J-Hope obsadil 5. miesto v rebríčku svetových albumov a zoznam skladieb RM „mono“. obsadil 9. miesto. Japonský album BTS „Face Yourself“ je na 13. mieste.

Na Svetoví umelci albumov graf na rok 2018, BTS je na 1. mieste.

Okrem toho sa skladba Steva Aokiho „Waste It on Me“ s BTS umiestnila na konci roka na 68. Rebríček Hot Dance/Electronic Songs , a č. 38 na Predaj tanečných/elektronických digitálnych piesní graf.

Gratulujeme BTS k takému úžasnému roku 2018!