Bývalý producent East Light sa pri prvom procese priznal k vine + generálny riaditeľ a prezident popierajú obvinenia

 Bývalý producent East Light sa pri prvom procese priznal k vine + generálny riaditeľ a prezident popierajú obvinenia

4. marca sa na centrálnom okresnom súde v Soule konal prvý súdny proces s producentom Moon Young Il, generálnym riaditeľom Kim Chang Hwanom a prezidentom Lee Jung Hyun z Media Line Entertainment.

Producent Moon Young Il bol obvinený z chronického a špeciálneho násilia, generálny riaditeľ Kim Chang Hwan za zneužívanie detí a pomoc pri zneužívaní a prezident Lee Jung Hyun za porušenie zákona o starostlivosti o deti.

Na súde obžaloba uviedla, že producent Moon Young Il fyzicky ublížil bývalým členom The East Light Lee Seok Chul a Lee Seung Hyun v 31 prípadoch a psychicky ich týral. Obžaloba tiež uviedla, že generálny riaditeľ Kim Chang Hwan ponúkol elektronické cigarety Lee Seok Chulovi, ktorý bol v tom čase neplnoletý, fyzicky ho týral a napomáhal k násiliu producenta Moon Young Il.

Producent Moon Young Il sa priznal ku všetkým obvineniam a jeho právnik uviedol: „Obvinenia sú pravdivé, ale obžalovaný je zobrazený ako niekto, kto tri roky zvyčajne zneužíval [Lee Seok Chul a Lee Seung Hyun] a rád to robil. To nie je pravda. Mal blízky vzťah s obeťami.'

Generálny riaditeľ Kim Chang Hwan a prezident Lee Jung Hyun obvinenia odmietli a tvrdili, že sa nezapojili do zneužívania detí, nenapomáhali mu ani ho nenavádzali. Namiesto toho uviedli, že obete chránili. Tiež nesúhlasili s použitím svedectiev šiestich ľudí vrátane Lee Seok Chula, Lee Seung Hyuna a ich rodičov vo vyšetrovacích úradoch. V dôsledku toho sa prokuratúra rozhodla predvolať na súd Lee Seok Chul a Lee Seung Hyun ako svedkov.

Ďalšie pojednávanie sa bude konať 19. apríla o 15:00. V ten deň sa uskutoční KST a výsluch svedkov.

Spor medzi súrodencami Lee Seok Chul a Lee Seung Hyun a zástupcami Media Line Entertainment sa začal vlani v októbri, keď súrodenci odhalené že ich niekoľkokrát napadol producent Moon Young Il a že k násiliu prispel generálny riaditeľ Kim Chang Hwan. V reakcii na to Kim Chang Hwan usporiadal 26. decembra tlačovú konferenciu s bývalými členmi The East Light Lee Eun Sung a Jung Sa Gang, na ktorej vyvrátené obvinenia. Po tlačovej konferencii Lee Seok Cheol a Lee Sung Hyun vyvrátené zamietnutia na prokuratúre. Súrodenci majú tiež podané arbitrážnu žiadosť o nevyplatenú mzdu proti Media Line.

Zdroj ( 1 ) ( dva ) ( 3 )

Najlepší fotografický kredit: Xportsnews