Claire Saffitz prestala mlčať o dobrej chuti Toxická pracovná kultúra a platové rozdiely

 Claire Saffitz prestala mlčať o dobrej chuti Toxická pracovná kultúra a platové rozdiely

Claire Saffitz hovorí.

33-ročný šéfkuchár a častá hviezda Dobrú chuť Populárny kanál YouTube prelomil jej mlčanie vo štvrtok (11. júna) uprostred správy o toxickej kultúre na pracovisku , spolupracovníci inej farby pleti, ktorí dostávajú nerovnaké platy, ako aj generálny riaditeľ Adam Rapoport odstúpi kvôli škandálu s hnedou tvárou.

Asistent editora potravín Sohla El Waylly napísala, že za vystupovanie pred kamerou nedostala zaplatené. Conde Nast viceprezident Matt Duckor , vedúci lifestylového videa, tiež opustil spoločnosť v dôsledku interného vyšetrovania, pretože nezahrnul do svojich videí talenty inej ako bielej rasy. homofóbne a rasistické tweety.

„Posledných pár dní som strávil hľadaním slov, ktoré by som vyjadril svojim priateľom a kolegom a tiež divákom BA. Požiadal som o radu, ktorú som sa rozhodol nebrať, a vymazal som koncepty, pretože, úprimne povedané, väčšina z toho, čo bieli ľudia práve teraz hovoria, znie banálne a duto. Nechcem opakovať frázy o „lepšom“ alebo „počúvaní“, nie preto, že ľudia, ktorí to hovoria, to nemyslia vážne, ale preto, že na takýchto vyhláseniach nezáleží bez trvalej a zmysluplnej akcie,“ napísala.

„Ako zamestnanec som si, samozrejme, do určitej miery uvedomoval toxické, rasistické, tajnostkárske a ultrakonkurenčné prostredie, v ktorom sme ‚spolu‘ pracovali.“ Teraz však vidím, že mi tiež veľa chýbalo...moja belosť (ale aj moje postavenie v triede, vzdelanie atď.) mi pomohli vstúpiť do toxického systému a uspieť v ňom bez toho, aby som musel uznať alebo spochybňovať samotný systém.“

„Nepýtal som sa na otázky Sola s alebo Gaby kompenzácia, keď som ich pozval, aby sa objavili v Gourmet Makes. neuvažoval som o chaey nedostala kompenzáciu za to, že som prišla na epizódu Making Perfect na Deň vďakyvzdania,“ pokračovala.

'Cítim sa z toho hlboko nespokojný, ale viem, že moje pocity nie sú v tejto chvíli dôležité...neviem, aká bude moja budúcnosť s BA alebo CNE.' Bez ohľadu na to bol tento týždeň pre mňa zlomový v mojej kariére a živote. Nikto ma nemusí brať za slovo; Len dúfam, že prostredníctvom neustáleho učenia/odučenia/preučenia sa budem môcť lepšie ukázať ľuďom, ktorých si hlboko vážim, a nakoniec si ich rešpekt ako spojenec zaslúžiť.“

Pozri Claire Saffitz celá správa…

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Claire Saffitz (@csaffitz) na