Disney mení Splash Mountain na jazdu s tematikou „Princezná a žaba“!

 Disney premieňa Splash Mountain na a'Princess & The Frog' Themed Ride!

Petícia, aby Disney Parks zmenila značku Splash Mountain jazda fungovala!

Spoločnosť práve oznámila, že jazdy v Disneylande a Disney Worlde budú teraz tematicky zamerané Princezná a žaba , jediný film štúdia s čiernou princeznou.

Jazda, ktorá debutovala v roku 1989 v Disneylande a je uvedená aj v Disney World a Tokijskom Disneylande, v súčasnosti vzdáva hold jednému z rasistických filmov od Disney, Pieseň juhu . Disney sa od nich dištancuje Pieseň juhu už dosť dlho a film nie je na Disney+ vôbec dostupný.

Teraz bude jazda dokončená inak!

„Dnes sme nadšení, že sa môžeme podeliť o prvý pohľad na projekt, na ktorom Imagineers pracovali od minulého roka. Splash Mountain – v parku Disneyland v Kalifornii aj v parku Magic Kingdom na Floride – bude čoskoro úplne prepracovaný,“ uviedli na svojom blogu Disney Parks. „Téma je inšpirovaná obľúbeným animovaným filmom od Disneyho, Princezná a žaba. Po poslednom bozku sa chopíme tohto príbehu a pripojíme sa k princeznej Tiane a Louisovi na hudobnom dobrodružstve – s niektorými silnými hudbami z filmu –, keď sa pripravujú na svoje vôbec prvé vystúpenie na Mardi Gras.“

„Tiana je moderná, odvážna a silná žena, ktorá ide za svojimi snami a nikdy nestráca zo zreteľa to, čo je skutočne dôležité. Je to skvelý príbeh so silnou hlavnou postavou, ktorý sa odohráva na pozadí New Orleans a zálivu Louisiana. V roku 1966 otvoril sám Walt New Orleans Square, keď sa stalo prvou novou ‚krajinou‘ pridanou do parku Disneyland, takže je prirodzené spojiť príbeh a neuveriteľnú hudbu Princeznej a žaby s našimi parkami,“ dodali.

Hlas Tiany, Anika Noni Rose , zdieľala svoju reakciu na vzrušujúcu správu.

„Je naozaj vzrušujúce vedieť, že prítomnosť princeznej Tiany v Disneylande aj v Magic Kingdom sa konečne naplno prejaví! Akokoľvek som nadšený z toho, čo sme vytvorili, viem, že fanúšikovia budú cez mesiac. Imagineers nám dávajú Princezná a žaba Oslava Mardi Gras, na ktorú sme čakali, a ja som tu na to!” povedala.

Disney to tiež práve oznámilo Plánované postupné opätovné otvorenie Disneylandu môže byť posunuté späť od pôvodného dátumu 17. júla.