Dwyane Wade hovorí o tom, že jeho dieťa vychádza ako transgender

 Dwyane Wade hovorí o tom, že jeho dieťa vychádza ako transgender

Dwyane Wade sa otvára Ellen DeGeneres o rodovej identite jeho 12-ročného dieťaťa.

38-ročný basketbalista hovoril o tom, ako on a manželka Gabrielle Union vzdelávali sa v komunite LGBTQ+ po svojej dcére Zaya vyšiel ako transgender.

„V prvom rade ja a moja žena Gabrielle , sme hrdými rodičmi dieťaťa v komunite LGBTQ+ a zároveň sme hrdými spojencami. Svoje roly a povinnosti rodičov berieme veľmi vážne. Takže keď sa naše dieťa vráti domov s otázkou, naše dieťa príde domov s problémom, naše dieťa príde domov s čímkoľvek, je našou úlohou ako rodičov to vypočuť, poskytnúť im tie najlepšie informácie, ktoré vieme, poskytnúť najlepšiu spätnú väzbu, ktorú môcť. A to sa nemení, pretože je do toho teraz zapojená sexualita,“ Dwyane povedal počas rozhovoru na Show Ellen DeGeneres .

'Raz Zaya , náš 12-ročný, prišiel domov... prvý, Sion . Neviem, či to všetci vedia, pôvodný názov Sion . Sion , narodený ako chlapec, prišiel domov a povedal: „Ahoj, chcem sa s vami porozprávať. Myslím si, že v budúcnosti som pripravený žiť svoju pravdu. A chcem byť odkazovaný ako ona a ona. Bol by som rád, keby ste mi zavolali Zaya ,“ Dwyane povedal.

„Takže našou úlohou bolo ísť von a získať informácie, osloviť každý vzťah, ktorý máme. Moja žena oslovila každého na obsadení Póza . Len sme sa pokúsili zistiť čo najviac informácií, aby sme sa uistili, že dáme nášmu dieťaťu tú najlepšiu príležitosť byť jej najlepším ja,“ dodal.

Dwyane tiež povedal: „Raz Sion prišiel domov a povedal „zavolaj mi Zaya “ a bol som pripravený vziať to na seba, pozrel som sa na ňu a povedal: „Si vodca. Je to naša príležitosť dovoliť vám byť hlasom.‘ Práve teraz je to cez nás, pretože má 12 rokov, ale nakoniec to bude cez ňu.“

Minulý rok, Dwyane reagovala na kritikov crop topu a nechtov že Zaya , vtedy verejne známy ako Sion , nosil na večeru vďakyvzdania.