Epické kórejské trháky na chladné zimné večery

  Epické kórejské trháky na chladné zimné večery

Na zimných večeroch je niečo, čo ich robí ideálnymi pre vzrušenie z epických filmových trhákov: potrebujete nejaké vzrušenie na televízore, aby ste zahnali zimu. Našťastie kórejská kinematografia má nespočetné množstvo filmov, ktoré uhasia váš smäd po rozsiahlej akcii a dráme. Hovoríme o veľkolepých výbuchoch, štýlových súbojoch s šermi, tajných misiách a dobrodružstvách legendárnych rozmerov. Takže si vezmite pohodlné sedadlo a popcorn a nechajte sa jedným z týchto epických kórejských trhákov zaviesť na cestu, na ktorú tak skoro nezabudnete!

'Vek krvi'

Mesačné šermiarske súboje a polnočná rebélia robia z „The Age of Blood“ dokonalý dobový film na zimnú noc. Film sa odohráva počas Joseonovej éry a jeho ťažiskom je Kim Ho ( Jung Hae In ), osobný strážca, ktorý sa zaviaže chrániť život historického kráľa Yeongja, aj keď skupina rebelov prenikne do paláca, aby zavraždili panovníka. „The Age of Blood“ sa namiesto rozprávania o histórii a motívoch zameriava na zosilnenie akcie, vďaka čomu je ľahké sledovať koniec dlhého dňa. Navyše si v týchto epických bojových scénach nebudete chcieť nechať ujsť vychádzajúcu hviezdu Jung Hae v zabíjaní (doslova)!Pozrite si „The Age of Blood“ tu:

Sledovať teraz

Atentát

Obdobie japonskej okupácie je obľúbenou témou kórejskej kinematografie, no žiadny film túto éru nerieši tak ako „Atentát“. Jun Ji Hyun vedie tím odbojárov, ktorí majú zlikvidovať projaponského predstaviteľa vo filme, ktorý je napriek svojmu závažnému námetu väčšinou čistou zábavou so strelnou zbraňou, výbušninou a špionážou. Tajomný nájomný vrah ( Ha Jung Woo ), bojovník odporu, z ktorého sa stal japonský špión ( Lee Jung Jae ) a dvojica dlho stratených dvojčiat dáva filmu „Atentát“ niekoľko zvratov, vďaka ktorým budete prilepení k obrazovke od začiatku až do konca – existuje dôvod, prečo je to doteraz ôsmy najlepšie zarábajúci kórejský film.

Nenechajte si ujsť „Atentát“ nižšie:

Sledovať teraz

„Spolu s bohmi“

Táto dvojdielna akčná fantasy séria – „Dva svety“ (2017) a „Posledných 49 dní“ (2018) – vás rozpáli a vezme vás na cestu do pekla. Ha Jung Woo hrá ponurú kosačku, ktorá sprevádza duše v posmrtnom živote cez sériu siedmich procesov v štýle súdnej siene, každý v inej ríši pekla, ktoré určia, či si zaslúžia reinkarnáciu... alebo zatratenie. „Along With the Gods“ je pripravovaná fantasy franšíza, doplnená úprimnou úvahou o sile odpustenia, ako aj dokonalými efektmi CGI.

Piráti

Keď veľryba prehltne cisárovu kráľovskú pečať, preteky pokračujú a piráti, banditi a vládni úradníci sa snažia získať ju a odniesť si domov sľúbenú odmenu. Táto zábavná premisa je štartovacím bodom komediálneho akčného eposu, ktorý si nechcete nechať ujsť; „Piráti“ s množstvom explózií, bojov a množstva strhujúceho humoru sú spŕškou námorníckej zábavy, ktorá je rovnako nebojácna ako jej drsná hrdinka ( Syn Ye Jin ).

Pozrite si celý film tu:

Sledovať teraz

Viazanosť

Vzrušenia a zvraty špionážnych filmov sú dokonalým spôsobom, ako stráviť večer, a „Záväzok“ ponúka elegantný špionážny príbeh, ktorý vás udrží v strehu. Myung Hoon (BIGBANG's T.O.P ) a jeho mladšia sestra Hye In ( Kim Yoo Jung ) užívajú si pokojný život v Severnej Kórei – kým ich otca, špióna, nezabijú po dokončení misie v Južnej Kórei. Súrodenci sú poslaní do núteného pracovného tábora a Myung Hoon dostane ponuku: splní úlohu na juhu a jeho sestra bude oslobodená. Takže Myung Hoon ide v utajení ako stredoškolák z Južnej Kórey na misiu, ktorá ponúka akčné sekvencie, ktoré sú plynulé ako T.O.Pov oceľový pohľad.

Pozrite si celý film nižšie:

Sledovať teraz

Kundo: Age of the Rampant

Film Kundo sa odohráva v roku 1862, neskoro do dynastie Joseon, keď si skorumpovaní aristokrati strážia svoje bohatstvo, zatiaľ čo chudobní žijú v biede a hlade. Dolchi (Ha Jung Woo), narodený nízkemu mäsiarovi, sa pripojí k skupine odbojárov zvaných Kundo, ktorí kradnú bohatým, aby nakŕmili svojich hladujúcich krajanov. Film proti sebe postaví Dolchiho a Jo Yoon ( Vyhral Kang Dong ), ktorý má ako nemanželský syn bohatého úradníka niesť svoj vlastný kríž. Nenechajte sa však zmiasť pochmúrnym prostredím filmu: „Kundo“ ponúka množstvo šermiarov a zábavy z bojových umení, doplnených o búrlivý humor, epické záverečné zúčtovanie, a čo je najdôležitejšie, Ha Jung Woo zavesil dva mäsiarske nože. Čo nemilovať?

'Kundo' nájdete tu:

Sledovať teraz

„Admirál: burácajúce prúdy“

Tento zoznam by bol neúplný bez „Admirála“, najlepšie zarábajúceho kórejského filmu všetkých čias. Ochlaďte sa týmto epickým námorným príbehom, ktorý je založený na skutočnom príbehu historickej bitky o Myeongnyang v roku 1597. Slávny kórejský námorný veliteľ Yi Sun Sin ( Choi Min Sik ) vedie 12 kórejských lodí k víťazstvu proti inváznej japonskej sile 333 plavidiel v prehliadke inšpiratívnej drzosti a odhodlania legendárnych rozmerov.

“Severná limitná čiara”

Ak hľadáte akčný film, ktorý má emocionálny náboj, určite si pozrite historický námornícky triler „ Severná hranica .“ Film založený na skutočných udalostiach druhej bitky o Yeonpyeong, hrá hlavnú úlohu Kim Moo Yeol , Lee Hyun Woo a Jin Goo ako členovia posádky na juhokórejskej námornej lodi. Keď Južná Kórea oslavuje Majstrovstvá sveta vo futbale 2002, severokórejská hliadková loď prekročí spornú demarkačnú líniu v Žltom mori a spustí paľbu na svoj južný náprotivok. Po chaotickom vzrušení z nasledujúcej bitky sa vo filme prestrihnú skutočné dokumentárne zábery z pohrebu tých, ktorí neprežili. Na túto dojemnú poctu týmto hrdinom zo skutočného života budete chcieť mať po ruke vreckovky.

Pozrite si „Northern Limit Line“ nižšie:

Sledovať teraz

Zlodeji

Keď sa 10 skúsených zločincov spojí pri epickej lúpeži v kasíne s diamantom v hodnote niekoľkých miliónov dolárov ako cenou, všetko sa určite zvrtne. Toto je premisa filmu „The Thieves“, divokej, sexi dávky bujarej zábavy, ktorá sa pohybuje tak rýchlo, že budete prilepení k obrazovke. Charizmatických lupičov privedie k životu schopné herecké obsadenie (Jun Ji Hyun, Lee Jung Jae, Kim Soo Hyun , a ďalšie), vďaka čomu je to o to zábavnejšie, keď sa ich plán vymkne kontrole a postavy ho nechajú vytiahnuť na drôty na bočnej strane budovy alebo sa vyhýbajú výbuchom, guľkám a tímu SWAT, ktorý dorazí na miesto činu.

Nenechajte si ujsť celý film tu:

Sledovať teraz

'Spomienky na meč'

S nádhernou krajinou a krásne choreografickými scénami bojových umení je tento príbeh o romantike a zrade vizuálnym majstrovským dielom. Seol Hee ( Kim Go Eun ) sa stane majstrom šermiarov a zistí, že je predurčená pomstiť smrť svojich rodičov tým, že zabije nielen jedného z najmocnejších mužov v Goryeo ( Lee Byung Hun ), ale aj jej bývalý učiteľ ( Jeon Do Yeon ).

Chytiť “ Spomienky na meč “ nižšie:

Sledovať teraz

„Muž odnikiaľ“

Tento akčný film z roku 2010 nie je pre slabé povahy, je príšerný a mrazivý, no pôsobí úžasne temne a štýlovo. Vyhral Bin hrá vyslúžilého čierneho agenta, ktorý žije pokojným životom v záložni a nadväzuje nepravdepodobné priateľstvo so So Mi ( Kim Sae Ron ), dievčatko žijúce vedľa. Keď drogovo závislá matka So Mi prekročí gang a mladé dievča unesú, bývalý agent sa vrhne do akcie, aby ju zachránil, pričom využije všetky svoje špeciálne jednotky a bojové znalosti. “ Muž Odnikiaľ “ vás ponorí do temného sveta gangstrov, drog a obchodovania s ľuďmi a ponúkne vám jednu ostrú, viscerálnu akčnú sekvenciu za druhou v dych vyrážajúcom trileri.

Pozrite si celý film nižšie:

Sledovať teraz

“Dobrý, zlý, zvláštny”

Kórejský pohľad na spaghetti western „The Good, The Bad, The Weird“ je strhujúca podívaná od začiatku do konca. Lovec odmien, nájomný vrah a šialený zlodej súperia o rovnakú mapu pokladu uprostred pustej púšte Mandžuska. Absurdity oplývajú ako Dobro ( Jung Woo Sung ), The Bad (Lee Byung Hun) a The Weird ( Pieseň Kang Ho ) navzájom sa lovia divokými naháňačkami, extravagantnými výbuchmi a klasickými západnými prestrelkami, pričom ich prenasleduje japonská cisárska armáda a niektorí mandžuskí banditi. V tomto búrlivom filme nie je nič zo stola a zamilujete si každú jeho minútu.

'Podvodníci'

Vo filme, v ktorom nemôžete dôverovať ani jednej postave, je niečo úžasne oslobodzujúce, a film „The Swindlers“ je plný zábavy s dvojitým prekrížením a podvodníkmi. Podvodný umelec ( Hyun Bin ) spojí sily so skorumpovaným prokurátorom ( Yoo Ji Tae ), aby sme vystopovali hlavného podvodníka, o ktorom sa po tom, čo využil veľmi lukratívny plán a utiekol z krajiny, považovali za mŕtveho – až doteraz. Film „The Swindlers“ odhaľuje svoje zvraty elegantne natočeným a nekonečne zábavným spôsobom, ktorý je ideálny pre filmový večer!

'The Swindlers' nájdete tu:

Sledovať teraz

Ahoj Soompiers, videli ste niektorý z týchto trhákov? Ktoré odporúčate na zimné večery? Dajte nám vedieť v komentároch!

hgordon zostáva hore príliš neskoro počas týždňových maratónskych K-drám a snaží sa držať krok s najnovšími K-popovými vydaniami.

Aktuálne sleduje: Posledná cisárovná “, “ Zatiaľ čistite s vášňou “, “ Môj zvláštny hrdina ,“ a „ Korunovaný klaun .“
Najobľúbenejšie drámy všetkých čias: 'Šarlátové srdce: Goryeo,' ' Goblin “ a „ Hwayugi .“
Tešiť sa na: „Asadal“ a „Vagabond“.