Exkluzívne: VERIVERY dokazuje, že je jedným z najviac podceňovaných klenotov K-popu na zastávke „PAGE : O“ v New Yorku

  Exkluzívne: VERIVERY dokazuje, že je jedným z najviac podceňovaných klenotov K-popu na zastávke turné „PAGE : O“ v New Yorku

Ak chcete vidieť VERIVERY skôr, ako to nevyhnutne urobia „veľmi, veľmi“ veľkými, teraz je ten správny čas.

Pre tých, ktorí vedia, VERIVERY si za posledné tri roky urobili meno ako jeden z najtalentovanejších skrytých klenotov K-popu – a dokonca majú aj účtenky.

V roku 2020 prišiel YouTuber techie_ray s algoritmom na meranie úrovne synchronizácie tanca rôznych K-popových skupín. V druhý z dvoch videí, kde použil svoj algoritmus na neoficiálne hodnotenie synchronizácie rôznych chlapčenských skupín, sa VERIVERY dostal na prvé miesto s úžasnou úrovňou synchronizácie nad 95 percent.Tento famózne bezchybný tanec s čistými uhlami a čeľusťami padnúcou synchronizáciou bol v plnej paráde na newyorskej zastávke turné VERIVERY „PAGE: O“, ktoré ich zavedie na 16 rôznych miest v Spojených štátoch a Latinskej Amerike túto jeseň.

Ale nečakane to, čo robilo ich koncert v Sony Hall na Times Square tak výnimočným, nebol nepopierateľný talent skupiny – bola to pôsobivá úroveň pozornosti, ktorú VERIVERY venovala svojim fanúšikom, keď s nimi počas celého večera osobne komunikovali.

Tu je len jeden príklad: v jednom bode počas show sa skupina chystala prejsť na ďalšiu pieseň, keď líder Dongheon náhle veci zastavil. Dôvod pauzy? Dongheon si všimol fanúšika v dave, ktorý kričal: 'Nauč ma tancovať!'

Namiesto toho, aby pokračovali v koncerte podľa plánu, VERIVERY sa spontánne rozhodli dať fanúšikom improvizovanú lekciu tanca. Yongseung ponúkol „tipy“, ako upútať pozornosť všetkých pred tým, než podpáli dav tým, že zapáli dusný pohyb, po čom VERIVERY inštruoval fanúšika, ktorý pôvodne požiadal o lekciu, aby okopíroval jeho tanec.

To nebolo zďaleka jediný prípad, kedy si VERIVERY počas večera všimli svojich fanúšikov. Neskôr v noci, keď Yongseung povedal, že napísal text k ich emocionálnej B-strane „Fajn“, keď bol minulý rok v Spojených štátoch, o tom, že nebol schopný dokončiť ich predchádzajúce turné kvôli COVID-19 prešiel Gyehyeon na stranu pódia, aby poukázal na to, že videl konkrétnych fanúšikov spievať spolu s textom piesne, aj keď boli v kórejčine. 'Bol som dojatý,' povedal Gyehyeon.

Na inom mieste koncertu si Hoyoung všimol fanúšika v párty klobúku v zadnej časti koncertu a spýtal sa, či má narodeniny. (Nebolo, ale aj tak skončili serenádou blízkej fanúšičky, ktorá v skutočnosti oslavovala narodeniny narodeninovou piesňou.)

Na rozdiel od ostrej synchronizácie, ktorou sú VERIVERY známi, to boli práve tieto spontánne, okamžité interakcie, ktoré urobili z koncertu nezabudnuteľnú noc pre tých, ktorí mali to šťastie, že sa ho zúčastnili.

Medzi úchvatnými a energickými vystúpeniami silných skladieb ako „ SPÚŠŤAČ “ a rocková verzia „ G.B.T.B. “ (čo skupine vynieslo ich prvé č.1 v rebríčku svetového predaja digitálnych piesní Billboard – a celé miesto spievalo v New Yorku), členovia VERIVERY si našli čas na to, aby pobehovali po pódiu a jamovali so svojimi fanúšikmi, dokonca skočili do davu, aby sa dostali čo najbližšie k návštevníkov koncertov v prvom rade.

Rôznorodý setlist koncertu tiež zdôraznil všestrannosť VERIVERY, pričom skupina bez námahy prepínala tam a späť medzi tvrdými skladbami a zábavnejšími, optimistickejšími skladbami, ktoré umožnili členom predviesť svoju hravú stránku. Idoly očarili dav svojou nákazlivou energiou počas temperamentného vystúpenia ich nevydanej samostatne zloženej piesne „Crack it!“ a anglická verzia ich debutovej skladby “ Ring Ring Ring “, zatiaľ čo ich hladké, vycibrené tanečné schopnosti sa dostali do centra pozornosti počas fanúšikmi obľúbeného hitu „ Lay Back .“

Okrem vlastných piesní sa VERIVERY rozdelili do jednotiek, aby prebrali skladbu „Kangaroo“ od Wanna One a „Love Back“ od Why Don’t We a neskončili len pri tom. Yeonho potešil dav tým, že sa potom nečakane pustil do spevu, aby zaspieval a cappella úryvky skladieb „Sugar“ a „Sunday Morning“ od Maroon 5, ako aj „I’m Yours“ od Jasona Mraza. Na Hoyoungovo naliehanie Yongseung tiež serenádoval svojich fanúšikov skladbou „What Makes You Beautiful“ od One Direction.

Len za pár hodín sa VERIVERY podarilo vytvoriť také silné spojenie s davom, že sa takmer zdalo, že sa len tak nenútene bavia s návštevníkmi koncertov. Toto spojenie sa zmenilo na emotívne na konci noci, keď sa Minchan počas ich poslednej piesne viditeľne rozplakala a Kangmin nariekal: „Nechcem ísť!“

Od prírody sa koncerty K-popu môžu niekedy zdať prísne napísané kvôli zložito choreografickej povahe ich vystúpení. Ale na newyorskej show VERIVERY a ich interakciách s fanúšikmi bolo niečo osobné a potešujúce, čo bolo zjavne nenútené – a to možno nebolo možné na väčšom mieste.

S 12 zastávkami ich ambicióznych Turné v USA a Latinskej Amerike VERIVERY si určite očarí cestu do sŕdc ďalších 12 miest na ich ceste ku sláve.

Fotografie s láskavým dovolením Jellyfish Entertainment. Špeciálne poďakovanie patrí MyMusicTaste za pozvanie na show!