Klub údajne vlastní Yang Hyun Suk a brat je podozrivý z daňových únikov + YG odpovedá

  Klub údajne vlastní Yang Hyun Suk a brat je podozrivý z daňových únikov + YG odpovedá

Dňa 6. marca spravodajský portál Kukinews informoval o možnosti daňových únikov klubom, o ktorom sa predtým myslelo, že ho vlastní Seungri z BIGBANG, ale údajne ho vlastní Yang Hyun Suk a jeho brata.

Správa vysvetľuje, že klub Love Signal, ktorý sa nachádza v susedstve okresu Seogyo it Mapo v Soule, je rovnaký klub ako Club X, ktorý bol prevádzkovaný od decembra 2017 do augusta 2018. V deň otvorenia klubu X Seungri zverejnil na svojom Instagrame, „Club X, klub, ktorý sám riadim, sa otvoril v suteréne cez ulicu od Samgeori Pocha v Hongdae. Poď ^_^“ Kukinews oznámil, že náramky rozdané pri vchode do Love Signal majú logo Club X a že zdroj z Love Signal uznal spojenie medzi týmito dvoma klubmi, čo naznačuje, že Seungri je tiež spojený s Love Signal.

Love Signal je registrovaná ako bežná reštaurácia, pričom v skutočnosti ide o zábavné zariadenie pre dospelých podľa zákonov okresu Mapo. V roku 2015 okres Mapo zaviedol nové nariadenie týkajúce sa bežných reštaurácií, ktoré umožňujú hosťom tancovať. Ide o nariadenie, ktoré má pomôcť klubom v oblasti Hongdae prosperovať tým, že im umožní zaregistrovať svoje podniky ako bežné reštaurácie. Nariadenie uvádza, že v bežných reštauráciách, kde je hosťom dovolené tancovať, môžu hostia tancovať len v priestoroch medzi stolmi a stoličkami. Je porušením nariadenia mať oddelené pódium pre hostí na tanec. Od decembra 2018 je v okrese Mapo 43 bežných reštaurácií, v ktorých môžu hostia tancovať, a Love Signal je jednou z nich.

Kukinews 28. februára zistil, že Love Signal má štruktúry pripomínajúce javisko. Na pódiu je nainštalovaných aj niekoľko stožiarov, ktoré v ten večer potvrdili, že hostia na pódiu naozaj tancovali.

Bežné reštaurácie sú povinné zaplatiť 10 percent dane z pridanej hodnoty, zatiaľ čo zábavné zariadenia pre dospelých musia zaplatiť dodatočných 10 percent špeciálnej spotrebnej dane a 3 percentá dane zo vzdelávania. Ak napríklad podnik získa zisky vo výške 10 miliónov wonov (približne 8 855 USD), zaplatí 1 milión wonov (približne 885 USD) na daniach ako bežná reštaurácia a 2,3 milióna wonov (približne 2 036 USD) ako zábavné zariadenie pre dospelých. Registrácia klubu ako bežnej reštaurácie je preto spôsob, ako ohnúť zákon a vyhnúť sa vysokej dani. Či je akt legálny alebo nie, závisí od existencie samostatného javiska na tanec vo vnútri klubu.

Hoci sa Love Signal spočiatku zdalo, že je prepojený so Seungrim, Kukinews zistil, že na oficiálnych dokumentoch je vlastníkom Love Signal spoločnosť „A“. K 31. decembru 2016 CEO YG Entertainment, Yang Hyun Suk, vlastnil 70 percent akcií korporácie „A“, zatiaľ čo jeho brat a prezident YG Entertainment, Yang Min Suk, vlastnil zvyšných 30 percent. To naznačuje, že Love Signal môže byť podnikom, ktorý spoločne vlastnia Yang Hyun Suk a Yang Min Suk, ak stále držia rovnaké množstvo akcií v korporácii „A“.

Na otázku o tejto novinke korporácia „A“ odpovedala: „Z našej strany nemáme čo povedať. Ak okresný úrad Mapo povie, že je to nezákonné, potom je to nezákonné. Zavolajte na okresný úrad Mapo a overte si fakty.“ Medzitým spoločnosť YG Entertainment uviedla: „Toto nie je niečo, čo môžeme čoskoro zistiť. Nie sme si istí, kedy budeme môcť odpovedať.'

Okresný úrad Mapo pre Kukinews povedal: „Máme samostatné vyšetrovanie pre bežné reštaurácie, ktoré umožňujú hosťom tancovať. Je možné, že sme vydali príkaz na opravu, ale opravy nevykonala firma.“

Zdroj ( 1 )

Najlepší fotografický kredit: Xportsnews