Komisár NBA vydal nové informácie o pozastavení a povedal, že sezóna môže ešte pokračovať

 Komisár NBA vydal nové informácie o pozastavení a povedal, že sezóna môže ešte pokračovať

Adam Silver , komisára NBA , hovorí v liste fanúšikom takmer 24 hodín po tom, čo liga pozastavila všetky zápasy na 30 dní.

Strieborná hovorí, že NBA si určite vezme 30 dní na vyhodnotenie situácie uprostred koronavírus epidémie a potom sa rozhodnú, či je možné vrátiť sa do hry.

'Samozrejme, že problém nastáva teraz, dnes sme rozhodli, že táto prestávka bude s najväčšou pravdepodobnosťou trvať najmenej 30 dní,' povedal počas rozhovoru pre TNT vo štvrtok večer (12. marca). 'A nevieme dosť na to, aby sme boli konkrétnejší.' Chceli sme však našim hráčom, tímom a fanúšikom nasmerovať, že to bude trvať minimálne mesiac.'

„Ale potom vyvstáva otázka, či existuje protokol, úprimne povedané, s fanúšikmi alebo bez nich, v ktorom môžeme pokračovať v hre,“ dodal (prostredníctvom ESPN ). „Myslím si, že cieľom [je] ... to, čo tu dáva zmysel bez toho, aby bola ohrozená bezpečnosť kohokoľvek. Úprimne povedané, je priskoro hovoriť.'

Kliknite dovnútra a prečítajte si list, ktorý Adam Silver napísal fanúšikom...

Jeho list fanúšikom si môžete prečítať nižšie:

List Adama Silvera fanúšikom NBA

12. marca 2020

Vážení fanúšikovia NBA,

Ako viete, v reakcii na pandémiu koronavírusu sme dočasne pozastavili našu sezónu. Urobili sme toto rozhodnutie, aby sme ochránili zdravie a pohodu fanúšikov, hráčov, všetkých, ktorí sú spojení s našou hrou a širokej verejnosti. Táto prestávka bude trvať najmenej 30 dní a máme v úmysle pokračovať v sezóne, ak a keď bude bezpečná pre všetkých zúčastnených.

Medzitým budeme pokračovať v koordinácii s odborníkmi na infekčné choroby a verejné zdravie spolu s vládnymi úradníkmi, aby sme určili bezpečné protokoly na obnovenie našich hier. Pri vývoji vhodného kurzu pre budúce hry a podujatia NBA vás budeme informovať o akýchkoľvek zmenách hneď, ako k nim dôjde. Vstupenky, ktoré už boli zakúpené na odložený zápas, budú uznané, keď bude zápas preložený. Ak sa zápasy nehrajú alebo sa nehrajú v prázdnej aréne, tímy budú spolupracovať s fanúšikmi na kredite na budúci zápas alebo vrátení peňazí.

Odporúčame vám navštíviť NBA.com, kde nájdete najnovšie správy, aktualizácie a interaktívne funkcie, aby ste zostali v spojení s hrou. Nájdete tu aj pokyny, ako udržať seba a svoju rodinu v bezpečí a zdraví.

Toto je stále komplikovaná a rýchlo sa vyvíjajúca situácia, ktorá nám pripomína, že všetci patríme do širšej spoločnosti so zodpovednosťou dávať si pozor jeden na druhého. V tom bude NBA pokračovať a sme vďační za vaše pochopenie a za to, že sme najlepšími fanúšikmi v športe.

s pozdravom

Adam Silver, komisár NBA