Opätovné vyšetrovanie neskorého Jang Ja Yeonovho prípadu oficiálne predĺžené

 Opätovné vyšetrovanie neskorého Jang Ja Yeonovho prípadu oficiálne predĺžené

Vyšetrovacia činnosť výboru pre minulé veci sa predĺži o ďalšie dva mesiace. Toto je výbor, ktorý má na starosti opätovné vyšetrovanie oneskorených Jang Ja Yeon s prípad sexuálneho zneužívania .

Výbor pre minulé záležitosti ministerstva spravodlivosti prijal 18. marca na pravidelnom stretnutí vo vládnom komplexe Gwacheon návrh na predĺženie, ktorý predložil vyšetrovací tím úradu Najvyššej prokuratúry pre minulé záležitosti. Výbor bude teda aktívny do tohto mája.

Vyšetrovací tím pre minulé záležitosti predtým požiadal o predĺženie vyšetrovania prípadu sexuálnych eskortných služieb, ktorý sa týkal bývalého námestníka ministra Kim Hak Eui z ministerstva spravodlivosti, prípadu Jang Ja Yeona a katastrofy Yongsan. Katastrofa v Yongsan bola incidentom, pri ktorom šesť mŕtvych a 24 zranených spôsobil požiar, ktorý vznikol v dôsledku bitky medzi políciou a presídlenými obyvateľmi obydlí, ktoré mali byť zbúrané.Výbor pre minulé záležitosti vysvetlil: „Musíme zorganizovať výsledky prebiehajúcich vyšetrovaní a ďalej skúmať ďalšie podozrenia, ktoré boli vznesené v prípade bývalého námestníka ministra Kim Hak Eui a prípadu týkajúceho sa zoznamu Jang Ja Yeon. Pokiaľ ide o katastrofu v Yongsan, keďže prípad bol opätovne preskúmaný len tento január, [výbor potrebuje čas], aby mohol vykonať potrebné vyšetrovanie.“

Medzitým Yoon Ji Oh, bývalá kolegyňa Jang Ja Yeon a svedkyňa jej dokumentov, aktívne zúčastniť sa pri výsluchoch svedkov a pracovné priviesť spravodlivosť k smrti svojho zosnulého kolegu.

zdroj ( 1 ) ( dva )

Najlepší fotografický kredit: Xportsnews