Panoramatický pohľad na lásku a Soul: 5 dôvodov, prečo pozerať „12 nocí“

  Panoramatický pohľad na lásku a Soul: 5 dôvodov, prečo pozerať „12 nocí“

Cestovanie často nie je len jednoduchým prostriedkom relaxu a potešenia. Môže to tiež naznačovať určitý druh „úteku“ pre niektorých ľudí, ktorí potrebujú na chvíľu všetko opustiť, aby sa zamysleli alebo utiekli zo svojej súčasnej situácie. Cestovanie do cieľa poskytuje určitý druh pohodlia, rozptýlenia a šancu, ktorá umožňuje človeku vidieť život z iného uhla pohľadu. Toto je všadeprítomná téma „ 12 nocí “, ľahká romantická dráma, ktorá rozpráva príbeh dvoch jednotlivcov, ktorí sa potrebovali dostať preč – aby sa našli.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali pridať túto roztomilú drámu do svojho rastúceho zoznamu drám, ktoré musíte vidieť:

Upozornenie: menšie spojlery nižšie.Čerstvé vedie

Príbeh sa točí okolo Yoo Kyung ( Han Seung-yeon ) a Cha Hyun Oh ( Shin Hyun Soo ), dve opačné osobnosti, ktoré spolu strávia 12 nocí počas troch rôznych ciest: jedna v roku 2010, jedna v roku 2015 a jedna v roku 2018. Môžu mať rôzne dôvody na cestu do Soulu, no jedno majú spoločné: obe sú snažia sa nájsť samých seba a uplatniť svoje vášne. Yoo Kyung je fotografka z New Yorku, ktorá sa nedokáže preniesť cez svoju minulú lásku a jej kariéra nikam nevedie, zatiaľ čo Hyun Oh je pracovníčkou spoločnosti v Tokiu, ktorej skutočnou túžbou je stať sa tanečnicou.

Han Seung-yeon

Han Seung Yeon dáva novú charakteristiku Yoo Kyungovi, ktorý je pravdepodobne najpríbuznejšou postavou v príbehu. Tvrdo pracuje na fotografovaní, no vždy jej niečo chýba. Musí bojovať so svojou vnútornou neistotou, strachom a emocionálnou záťažou, aby sa mohla otvoriť novým inšpiráciám a možno aj novej láske. A zatiaľ čo herectvo Han Seung Yeon necháva priestor na zlepšenie, dokáže prinútiť divákov, aby sympatizovali s jej situáciou. Ďalším plusom je, že ju kamera miluje a na obrazovke jednoducho žiari.

Shin Hyun Soo

Z veľkej časti je Shin Hyun Soo zlodejom scény v tejto dráme. Nielenže vyzerá ako ďalší najžhavejší vedúci muž v K-dráme, ale má aj skvelé herecké schopnosti, pri ktorých sa divákovi rozochvieva srdcia. Vďaka intenzívnej mimike a pohybom má schopnosť vykresliť pocity ctižiadostivého tanečníka, ktorý musí čeliť realite a potešiť svoju rodinu, a nie ísť za svojim snom. Jeho interpretačné tance uprostred určitých scén sú lákavé, najmä ten, v ktorom prvýkrát ukazuje svoju rutinu Yoo Kyungovi, keď zapadá slnko. Úplne chápeme, prečo tam len prikrútená sedí a chce odfotiť každý moment.

Naver

Naver

Existuje toľko roztomilých scén, ktoré vás pošteklia pri srdci

Prvé momenty Yoo Kyunga a Hyun Oh sú naozaj veľmi sladké. Keď Hyun Oh zbadá v autobuse plačúce dievča a dá jej svoju vreckovku, nakoniec obaja zistia, že do Soulu prišli ako „cestovatelia“.

Vedúci nakoniec zostávajú v tom istom hosteli a zblížia sa, keď sa rozprávajú o svojich problémoch a nájdu si navzájom útechu. Yoo Kyung zistí, že ju priťahuje láskavosť a priamosť Hyun Oh, no snaží sa od neho dištancovať a poprieť iskru medzi nimi.

Osud však vždy dokáže, že sú viac než len dvaja cudzinci, ktorí sa zhodou okolností stretnú na rovnakom mieste. Yoo Kyung ho vždy prekvapí: vo fotografickom štúdiu, na prechode pre chodcov, všade, kam sa otočí! Možno je to preto, že je stále na mysli, ale jedna vec je istá – jej srdce nikdy neklame. Keď prestanú bojovať so svojimi váhaniami, začne sa ich srdečný milostný príbeh.

Existuje pomerne veľa scén s chvejúcim sa srdcom, kde sa medzi nimi hovorí menej slov a ich pocity vychádzajú najavo iba ich pohľadmi. Môžete vidieť ich úžasnú chémiu z ich intenzívnych pohľadov. Kamera potrebuje čas, aby sa sústredila na tieto scény, akoby sa chcela napiť vo chvíli, keď si dvaja uvedomia, že sa do seba zaľúbili. Vďaka týmto prvkom sa budete chcieť schúliť do postele a pohodlne sledovať, ako títo dvaja hrajú horkosladkú hru tlače a ťahu.

Dráma vo vás vyvolá túžbu cestovať do Soulu

Ústredné miesto príbehu sa odohráva v blízkosti a hanok penzión, kde bývajú dvaja vodcovia a okolie vám prinesie starú a novú Kóreu. Tradičný kórejský dizajn ich ubytovania, úchvatný výhľad na prírodu a zeleň a dokonalá kombinácia klasickej a modernej architektúry v Soule, to všetko vytvára príjemnú atmosféru, vďaka ktorej sa budete chcieť zamilovať nielen do postáv, ale aj do miesto. Majú rozhovory v pokojnom parku Naksan; chodiť po krásnom hanok kaviarne, rezidencie a obchody v okolí Bukchonu; a užite si majestátne výhľady z vrcholov pevností lemovaných stromami a budovami okolo severnej časti Soulu.

Strhujúce vedľajšie príbehy

Na „12 Nights“ je skvelé, že v priebehu drámy umožňuje divákom nahliadnuť do rôznych príbehov obyvateľov, ktorí bývajú v penzióne v rôznych časových okamihoch.

Jeden z príbehov v skutočnosti zahŕňa majiteľa penziónu Lee Baek Mana ( Jang Hyung Sung ), ktorý zažije prekvapenie svojho života, keď sa zrazu objaví chlapec, ktorý tvrdí, že je jeho syn. Najprv si od neho udržiava odstup, no nakoniec ho chlapec zahreje pri srdci a vyrastie ako Kim Do Wan. A keďže vidíme Do Wana v rôznych momentoch na časovej osi, vidíme aj vývoj ich vzťahu.

Ďalší príbeh, ktorý vidíme, je zvláštny milostný trojuholník medzi Joo Ah Reum ( Kim Yi Kyung ), Kang Eun Pyo ( Lee Gun Woo ) a Kwon Ki Tae ( Kim Beom Jin ). Ah Reum a Ki Tae sú oficiálne vo vzťahu, keď pri jednej príležitosti v opitosti Ah Reum náhodne pobozkal Eun Pyo, ktorá je v skutočnosti Ki Taeovou najlepšou priateľkou. Veci sa skomplikujú, keď sa všetci stretnú, aby si urovnali skóre o tom, kto je skutočne zamilovaný do Ah Reum. Ich príbeh je celkom cliffhanger a bude vás chcieť sledovať a zistiť, kto s kým skončí.

Odľahčený príbeh s perfektným tempom

Jednoduchý príbeh drámy je celkom príbuzný, čo uľahčuje sledovanie a nemá komplikovanú sieť spojení a klišé postavy, ktoré sú typické pre niektoré K-drámy. Tiež sa to neťahá príliš dlho, ani to nejde príliš rýchlo. Filmové zábery ako z filmu umožňujú postavám vychutnať si každý okamih v krásnych tradičných a moderných uliciach Soulu. Ak teda hľadáte niečo ľahké, čo by ste si mohli pozrieť počas oddychového víkendu, táto dráma môže byť práve pre vás!

Najnovšie epizódy „12 nocí“ nájdete tu:

Sledovať teraz

Ahoj Soompiers! Skúsili ste túto drámu? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie!

DianneP_Kim je anglický časopis a online redaktor a stylista so sídlom v Južnej Kórei. Sledujte jej dobrodružstvá v Kórei na instagram.com/dianne_panda.

Práve pozeráte: “ 12 nocí, ““ Úsmev odišiel z vašich očí “, “ Upozornenie na lásku
Celkom obľúbené: Pretože Toto je môj prvý život “, “ Vzpieračská víla Kim Bok Joo “, “ Goong “, “ Moja láska z hviezdy “, „Môj Ahjussi“