Primer na make-up: Všetko, čo potrebujete vedieť a ako si vybrať ten správny pre vás

  Makeup Primer: Všetko, čo potrebujete vedieť a ako si vybrať ten správny pre vás

Urobili ste celú svoju rutinu starostlivosti o pleť. Potom ste postupovali dopredu a nanášali si mejkap krok za krokom, no zrazu sa vám začne lepiť priamo pred očami, očné tiene sa pokrčia a váš podklad vyzerá matne alebo nerovnomerne. Zatiaľ čo v minulosti bolo najlepším riešením týchto problémov nastavovanie sprejov, v súčasnosti je tu ďalší superhrdina, ktorý prichádza na pomoc, aby sa uistil, že váš make-up vydrží dlhšie a vyzerá hladšie: základný náter na make-up.

Tento malý dar z nebies sa v skutočnosti nepovažuje za nutnosť, ale môže mať veľký vplyv na to, ako bude váš make-up vyzerať. Zatiaľ čo hydratačné krémy sa postarajú o hydratáciu a zjemnenie pokožky, primery ju pripravia tak, aby mala vaša obľúbená podkladová báza alebo BB krém čo držať po celý deň. Jeho hlavným účelom je vyhladiť akúkoľvek textúru alebo nedokonalosti pleti, aby váš make-up vyzeral bezchybne po celý deň.

Teraz, ako viete, či ho potrebujete? A keď už viete, ako si vybrať ten správny pre vás? Zatiaľ čo niektorí vizážisti veria, že primer je potrebný len pre mastné typy pleti, pravdou je, že každý môže ťažiť z jeho výhod, od vyplnenia jemných vrások, aby sa make-up nekrčil, až po stlmenie mastnoty alebo vyplnenie veľkých pórov, ktoré vám zanechajú hladší povrch pokožky.

Ste presvedčení, že si ho zaobstaráte pre seba? Tu je malý návod, ako si vybrať ten správny pre vás!

Matujúce primery

Trápi vás mastná pleť? Toto je typ základného náteru, ktorý potrebujete. Pomôžu znížiť produkciu mazu počas dňa a znížiť lesk a zároveň udržať vašu pokožku jemnú a hladkú.

Innisfree Matte Blur Primer

Innisfree

Missha Start-Up Matt Primer

Missha

Banila Co Prime Primer Matte

amazonka

Základné nátery s dlhou životnosťou

Technicky všetky primery pomáhajú vášmu make-upu zostať dlhšie, ale niektoré sú špeciálne vyrobené pre tých z nás, ktorí v tejto veci potrebujú ďalšiu ruku. Ak máte tendenciu vidieť, že sa váš základ roztápa alebo sa krčí hneď po nanesení, jeden z nich vám môže veľmi pomôcť.

Etude House rozostrenie tváre

Etude House

Missha Layer Blurring Primer

Missha

Onsaemeein Magic Skinny Primer

Althea Kórea

Základné nátery na korekciu farieb

Aj keď typický základný náter vyzerá biely, nahý alebo dokonca číry, existujú niektoré tónované základové nátery, ktoré môžu pomôcť zakryť zmenu farby, škvrny, vačky pod očami alebo zložité podtóny. Ak vaša pokožka ľahko sčervenie, vyberte si zelený základný náter, ak potrebujete trochu pomôcť s mdlom alebo vačkami pod očami, skúste fialový alebo ružový.

Základné nátery Mamonde Color Veil

Beautytap

Minerálna báza pod make-up Innisfree

Innisfree

Etude House Fix&Fix tónovacie primery

Etude House

Clio Instant Skin Corrector

Klub Clio USA

Rozjasňujúce priméry

Poviem vám, toto sú moje osobné obľúbené. Ak hľadáte orosený povrch, osvetľujúci základný náter je určite to, čo musíte pridať do rovnice. Ak trpíte matnou alebo suchou pokožkou, tieto sú pravdepodobne tiež najlepšou voľbou, pretože dodajú vášmu základu make-upu extra lesk. Rozjasňujúce primery sú skvelé aj samotné! Ak sa necítite na make-up, ale chcete ten žiarivý povrch, vrstva jedného z nich urobí svoju prácu.

VDL Lumilayer Metal Cushion Primer

VDL USA

VDL Lumilayer Primer Fresh

VDL USA

Etude House Glow On Base Shimmer Glam Base

Jolse

Labiotte Healthy Blossom Skin Enhancer

Jolse

Priméry minimalizujúce póry

Veľké póry? Žiadny strach, je tu základ aj pre vás. Myslite na to ako na chvíľkové výplne, ktoré vyplnia vaše póry, takže make-up nie. Týmto spôsobom vaše póry nebudú viditeľné, vďaka čomu bude make-up vyzerať a cítiť sa hladšie a bude mať rovnomernú pleť.

VDL Satin Veil Primer

VDL USA

Touch In Sol No Pore-blem Primer

Sephora

Etude House Fix&Fix Pore Primer

Etude House

Clio Pre-Step Egg Pore Primer

Klub Clio USA

Hydratačné primery

Ak sa vaša pokožka cíti alebo vyzerá dehydrovaná, radšej si nájdite základný náter, ktorý vašu pokožku nielen vyhladí, ale dodá aj ďalšiu vrstvu vlhkosti. Okrem kondicionovania a osvieženia pokožky udržia v sebe vodu a oleje, takže vaša pokožka nebude počas dňa vysušená.

A'pieu Start-Up Aqua Primer

Missha USA

Guľôčková základňa Mamonde Aqua Glow

Jolse

Etude House Glow On Hydra Base

Maskovacie listy

Sú primery súčasťou vašej bežnej make-upovej rutiny, Soompiers? Podeľte sa s nami o niektoré z vašich obľúbených v komentároch!

Caromalis je K-pop a K-beauty posadnutý vloger a spisovateľ. Môžete ju nájsť, ako robí rozhovory s niektorými z vašich (a jej) obľúbených skupín, keď navštívia NYC, skúša najnovšie trendy K-Beauty alebo testuje postupy starostlivosti o pleť idolov. Pozdravuj Caro Instagram a Twitter !