Prvé dojmy: Premiéra filmu „My Strange Hero“ prináša Rom-Com so stranou pomsty

  Prvé dojmy: Premiéra filmu „My Strange Hero“ prináša Rom-Com so stranou pomsty

Stredoškolský románik dostane druhú šancu v ' Môj zvláštny hrdina ” – ak dokáže prekonať traumatickú minulosť a problematickú súčasnosť. Nová dráma SBS od pondelka do utorka nám vo svojej premiére tento týždeň poskytla trochu zo všetkého: odľahčenú komédiu, napätie, pomstu a pútavé postavy, o ktorých sa už nevieme dočkať, keď sa o nich dozvieme viac. S pútavým príbehom a neuveriteľne talentovaným hereckým obsadením má „My Strange Hero“ všetky predpoklady pre našu ďalšiu posadnutosť K-drama túto zimu. Chcete vedieť, čo sme si mysleli o premiére? Pokračuj v čítaní!

Upozornenie: pred nami sú spoilery pre epizódy 1-4!

Syn Soo Jeong ( Jo Bo Ah ) a Kang Bok Soo ( Yoo Seungho ) sú obaja mladí dospelí, ktorí majú problémy so svojím šťastím: Soo Jeong je učiteľka na čiastočný úväzok, ktorá sa zúfalo chce zamestnať na plný úväzok, a Bok Soo si zarába na rôznych prácach, aby si zarobil. Keď Soo Jeong náhodne prepadne cez most, keď sa pokúša zastaviť jedného zo svojich študentov v spáchaní samovraždy, Bok Soo ju zachráni z rieky pod ňou. Títo dvaja sa teda po prvýkrát od stredoškolských čias stretli a my sme sa dozvedeli, že Soo Jeong je čiastočne zodpovedná za to, že Bok Soo bol pred rokmi vylúčený zo strednej školy.V prvých štyroch epizódach dráma veľmi efektívne prelína súčasnú dejovú líniu so scénami zo zdieľanej minulosti Bok Soo a Soo Jeong, čo nám umožňuje vidieť súčasnosť postáv, keď sa dozvieme viac o ich histórii. V škole dostal Soo Jeong, prezident triedy s najlepšími výsledkami, za úlohu pomôcť Bok Sooovi zvýšiť jeho neúspešné známky a začali sa do seba zamilovať.

rosie

rosie

rosie

Romantika dvojice je osviežujúco odlišná od väčšiny párov K-drama: je jasné, že to, čo priťahuje Bok Soo k Soo Jeong, je jej motivácia a snaha dosiahnuť to. Bok Soo nepotrebuje chrániť ani pomáhať Soo Jeong; je rád, že môže len tak sedieť a učiť sa od nej matematiku a gramatiku. Vďaka tomu je chémia medzi nimi ešte sladšia – kým Soo Jeong nedostane Bok Soo vylúčeného, ​​keď tvrdí, že ho videla spáchať násilný čin. Už vieme, že to nemôže byť pravda, pretože aj keď Bok Soo nemusí byť najchytrejší, od začiatku je jasné, že má srdce z absolútneho zlata (a úsmev, ktorý sa mu vyrovná – musí milovať Yoo Seung Ho!).

Neúspešná samovražda študentky Soo Jeong v súčasnosti vyvolala vlnu kritiky namierenú proti strednej škole a neznesiteľnému akademickému tlaku, ktorý teraz na študentov vyvíja. Keďže Bok Soo počas incidentu zachránil Soo Jeonga, škola sa rozhodla, že najlepším spôsobom, ako odvrátiť pozornosť od tejto zlej tlače, je ukázať svoju štedrosť a umožniť Bok Sooovi vrátiť sa, aby dokončil svoje vzdelanie. Logika tohto plánu je, pravdaže, trochu nejasná, pretože minulosť Bok Soo je pre dané problémy skôr irelevantná, ale ideme s tým.

Je zaujímavé, že túto myšlienku navrhuje Oh Se Ho ( Kwak Dong Yeon ), študent, voči ktorému sa Bok Soo údajne dopustil násilia, kvôli ktorému bol vylúčený. Se Ho je syn riaditeľa školy, takže vieme, že sa tam pravdepodobne deje nejaký starý dobrý nepotizmus.

Dráma ešte úplne neodhaľuje, čo sa stalo medzi Bok Soo a Se Ho na strednej škole, aj keď môžeme hádať: Se Ho sa pokúsil skočiť z budovy, Bok Soo sa ho pokúsil zachrániť a Se Ho, ktorý nechcel priznať, že mal sa pokúsil o samovraždu a tvrdil, že naňho tlačil Bok Soo.

melusthings

Záhadnejšia je otázka, ako Soo Jeong zapadá do tohto obrazu. Naozaj si myslela, že to urobil Bok Soo? Alebo sa Soo Jeong, ktorá má dobré výsledky, nechala vydierať, aby obvinila svojho miláčika zo strednej školy, aby sa nejako ochránila?

Je zrejmé, že tento príbeh má za sebou veľa emócií a „My Strange Hero“ svojou kinematografiou celkom krásne zvýrazňuje pocity postáv: flashbackové scény obsahujú mäkké filtre a vlajúce závesy a kamera približuje zaujímavé malé detaily a pohyby.

nečinné mysle

nečinné mysle

Zvýraznená je najmä mimika: Yoo Seung Ho dokáže vyjadriť mimoriadne emócie iba svojim pohľadom a „Môj podivný hrdina“ ťaží zo svojho talentovaného vedenia mnohými pretrvávajúcimi zábermi svojej tváre.

srdečný

Keď sa však nezameriava na Yoo Seung Hoa vyzerajúceho zatúžene alebo opustene, „Môj podivný hrdina“ je vysoko na komédii. Toto je z veľkej časti z práce Bok Soa ako „urobiť čokoľvek“ na prenájom, čo ho dostane do niekoľkých veselo zvláštnych situácií: rozísť sa s niečím dievčaťom kvôli nim, zničiť svadbu, predviesť čudne zmyselný mukbang...

rosie

rosie

rosie

Je zaujímavé, že dráma môže byť taká zábavná, keď nám tiež ukázala dva pokusy o samovraždu, a som trochu nervózny, či „Môj podivný hrdina“ pristúpi k tejto téme so vážnosťou, akú si zaslúži. Dráma je vo svojom jadre komédia, takže neočakávam, že prinesie hlboké vyjadrenie o problémoch duševného zdravia, no bolo by mi nepríjemné, keby samovraždu používala iba ako zápletku bez toho, aby ju aspoň uznala ako vážnu realitu.

Ako už bolo povedané, dráma to môže dobre vyriešiť so Se Ho, ktorý má v sebe veľa vrstiev, ktoré sa budú postupne odlupovať. Toto je prvá rola záporáka pre Kwaka Dong Yeona a zatiaľ odvádza fantastickú prácu pri sprostredkovaní postavy, ktorá je na prvý pohľad pokojná, no pod povrchom je viditeľne extrémne nestabilná. Z jeho výrazov mrazí!

Dráma tiež nezískala žiadne body za to, že sa homosexualita stala terčom vtipu počas prvých piatich minút (muž pobozkal ženícha, aby pomohol neveste uniknúť zo svadby; publikum reaguje znechutene). Napriek tomu je „My Strange Hero“ nečakane progresívny aj v iných smeroch, a to nielen vďaka obráteným rodovým rolám hlavného páru, ale aj vďaka tomu, že do hereckého obsadenia pridala určitú rozmanitosť. Čiernych postáv v K-drámach je málo a my sa veľmi tešíme, že lepšie spoznáme priateľského pracovníka v obchode so Simom Ranom (Joel Roberts).

Celkovo možno povedať, že „Môj podivný hrdina“ sľubuje, že prinesie veľa smiechu a sladkej romantiky, s niektorými spodnými prúdmi hlbších tém, s ktorými sa všetci môžeme stotožniť: strach z toho, že nebude dosť dobrý, tlaky v práci a škole a vysporiadanie sa s tráumami z minulosti. pohnúť sa dopredu. Postavy je ľahké si obľúbiť: Bok Soo je neuveriteľne sympatický a on aj Soo Jeong sú chybní, no úprimní a obdivuhodní rôznymi spôsobmi. S takým talentovaným obsadením bude rovnako fascinujúce a zábavné sledovať tieto postavy späť do školy!

Začnite sledovať „My Strange Hero“ tu:

Sledovať teraz

Ahoj Soompiers, pozeráš „My Strange Hero“? Čo Dajte nám vedieť v komentároch!

hgordon zostáva hore príliš neskoro počas týždňových maratónskych K-drám a snaží sa držať krok s najnovšími K-popovými vydaniami.

Aktuálne sleduje: Posledná cisárovná “, “ Mama víla a drevorubač “, “ Zatiaľ čistite s vášňou ,“ a “ Môj zvláštny hrdina .“
Najobľúbenejšie drámy všetkých čias: 'Šarlátové srdce: Goryeo,' ' Goblin “ a „ Hwayugi .“