Prvé dojmy: Premiéra „Posledná cisárovná“ je divoká jazda napätia a zvádzania

  Prvé dojmy: Premiéra „Posledná cisárovná“ je divoká jazda napätia a zvádzania

Píše sa rok 2018, ale rok 121 Kórejskej ríše: súčasná Južná Kórea je pod vládou konštitučnej monarchie a obyčajná muzikálová herečka sa stáva cisárovou nevestou a ocitne sa zahalená bojom o moc a temnými tajomstvami kráľovskej rodiny. rodina.

Táto jedinečná premisa novej streda-štvrtkovej drámy SBS “ Posledná cisárovná “ znelo sľubne: politická intriga historickej drámy odohrávajúca sa v modernej dobe s vyššou prioritou? Prihlás ma! Našťastie, „Posledná cisárovná“ nesklamala: dráma zavŕšila svoje otvorenie tento týždeň a dokázala byť vzrušujúca, temná, sexi a stále prekvapivo zábavná naraz. Tiež narazili na ťažkú ​​rovnováhu rýchleho tempa, no pozoruhodne ľahko sledovateľné, čo vytvára návykovo zábavné hodinky. Pre viac myšlienok o prvých štyroch epizódach čítajte ďalej!

Upozornenie: Zvyšok tohto článku obsahuje niekoľko spoilerov pre epizódy 1 až 4.„Posledná cisárovná“ pripravuje svoju scénu tým, že nám najprv predstaví ženu, ktorá reláciu vedie: cisárovnú vdovu ( Shin Eun Kyung ).

Je to ovládajúca, po moci prahnúca žena, ktorá si len v štyroch tridsaťminútových epizódach objednala tajné vraždy, udrela inú ženu po tvári a dokázala, že má v paláci rozmiestnenú rozsiahlu sieť špionážnych kamier. Veľmi tajomné.

A zatiaľ čo manipulatívna, zlá kráľovná-vdova je známym archetypom v historických K-drámach, „Posledná cisárovná“ prepína túto trosku s tým, ako zobrazuje jej syna, cisára ( Shin Sung Rok ).

Tam, kde väčšina drám používa zlú matku ako zápletku, aby sme ľutovali jej syna, „Posledná cisárovná“ od nás nežiada žiadne sympatie voči cisárovi Lee Hyukovi. Má nárok, je zameraný na seba a zaobchádza s ľuďmi ako s rekvizitami, čo dokazujú jeho nepríjemne agresívne sklony voči jeho osobnej asistentke Min Yoo Ra ( Lee Eliáš ):

„Posledná cisárovná“ ide do toho s faktorom šoku a okrem toho, že cisár škrtí svoju sekretárku, robí veci zaujímavými, keď autom náhodne zrazí ženu, ktorá je v skutočnosti Yoo Raovou adoptívnou matkou. Yoo Ra to však ani zďaleka nie je rozrušené, ale je s tým celkom v poriadku, keď vezmeme do úvahy, že len niekoľko minút pred nehodou sa sama pokúšala zabiť ženu.

Yoo Ra to robí v snahe zabrániť svojej adoptívnej matke odhaliť romantický charakter vzťahu Yoo Ra s cisárom; zaparená záležitosť, ktorá ponúka zlovestný druh chémie, aká je možná len medzi dvoma morálne opovrhnutiahodnými ľuďmi.

Estelle sim

Yoo Ra je Hyukom očividne zamilovaná, no zároveň s ním aj zvláštne manipuluje, takže nie je úplne jasné, aké sú jej motívy : chce ho ? Alebo len silu, ktorú stelesňuje? Jej obrovský narcizmus sa vyrovná iba narcizmu samotného Hyuka, ktorý nemá žiadne výčitky z vyhadzovania ľudí, ak to znamená chrániť seba – vrátane Yoo Ra, keď sa rozhodne, že vie príliš veľa o jeho útočení a utečení.

Keď sa Yoo Ra dopočuje o Hyukovej zrade, zajde do extrému a predstiera pokus o samovraždu, aby si získala súcit od cisára. Je to hrozne manipulatívne, ale je to tiež hrozný človek, čo z nej robí lahodnú diabolskú spôsobom, ktorý sa nám takmer páči: bude zábavné sledovať, ako dráma v nasledujúcich týždňoch odlupuje vrstvy jej motívov a vendet.

Mŕtve oči hovoria za všetko!

Aby sme pridali k problémom Hyuka a Yoo Ra, Na Wang Sik ( Tae Hang Ho , neskôr hral Choi Jin Hyuk ), syn zasiahnutej obete, vie, že za smrťou jeho matky stojí cisár a je odhodlaný ju pomstiť.

Toto všetko sú dosť temné veci, ale našťastie „Posledná cisárovná“ prináša Oh Sunny ( Jang Nara ), muzikálová herečka, ktorá verná svojmu menu spríjemňuje náladu. Nemyslel som si, že sa na tejto dráme budem nahlas smiať, no Sunnyine komediálne momenty sú dostatočne neočakávané a organické, takže nepôsobia prehnane a ponúkajú dokonalý oddych od zlovestnejších častí drámy.

Sunny zatiaľ zaostáva za príťažlivou postavou, najmä preto, že sa nebezpečne približuje k trópu nemotornej, odvážnej a frustrujúco neužitočnej „hrdinky z K-drámy“. Zdá sa však pravdepodobné, že „Posledná cisárovná“ ju využije lepšie ako toto, pretože bude musieť mať trochu väčšiu výhodu, ak sa chystá pomôcť rozložiť túto prehnitú kráľovskú rodinu, keď sa dostane do paláca. ako naznačuje synopsa relácie. Navyše by bola škoda pre drámu túto postavu premrhať, keď je Jang Nara taká fantastická a má schopnosť pridať úplne nové úrovne emócií do vážnejších scén, od vlastného takmer utopenia až po pokus o cisárov život. v epizóde 1.

Záverečné myšlienky

„Posledná cisárovná“ na prvý týždeň položila na stôl veľa a urobila to s prekvapivým štýlom z hľadiska tempa a jasnosti. Dúfam , že dráma trochu oddiali palác a strávi nejaký čas vytváraním jedinečného prostredia, ktoré vytvorila. Aká je spoločnosť v Kórei ako modernej konštitučnej monarchii? Počuli sme o premiérovi, ktorý je predpokladaný mať politickú moc a vidieť, ako zbili reportéra za negatívne narážky na kráľovskú rodinu; Chcem viac podrobností o politike a spoločnosti tohto alternatívneho vesmíru!

Dráma bola tiež zaujímavou voľbou, keď začala tým, že nám predstavila svojich darebákov hlbšie než svojich hrdinov, pričom tento týždeň strávila s hlavnými postavami Sunny a Na Wang Sikom prekvapivo málo času na obrazovke. To môže predstaveniu dobre poslúžiť tým, že veci budú ešte zaujímavejšie, keď títo dvaja konečne dorazia do paláca, pretože teraz presne vieme, proti čomu budú stáť, a je to veľmi zlé. Pokiaľ ide o darebákov, „Posledná cisárovná“ má sklon k prehnane dramatickému. Ale nebudem predstierať, že ma nezaujímajú scény, ako keď cisár vyťahuje telo spod svojho nákladného auta, alebo zatrpknutá cisárovná vdova požierajúca zúrivé klementínky, keď sledujem, ako si jej syn cez tajné špionážne kamery poradil so svojou sekretárkou. .

Ako už bolo povedané, nemyslím si, že toto je dráma, ktorá nám ukáže hĺbku charakteru alebo poskytne zmysluplný komentár k životu alebo láske; Zdá sa, že všetky postavy sú už do značnej miery nastavené na svoje cesty a „Posledná cisárovná“ bude skôr makjangovou drámou o odhalení ich motívov, než sledovaním ich zmeny a rastu. Ale ja som bol prilepený k obrazovke počas celých týchto epizód, takže ak to znamená viac rýchleho napätia s zápletkou za zápletkou, počítajte so mnou!

Začnite pozerať „Posledná cisárovná“:

Sledovať teraz

Ahoj Soompiers, pozeráš „The Last Empress“? Čo si myslíte o doterajšej dráme? Dajte nám vedieť v komentároch!

hgordon zostáva hore príliš neskoro počas týždňových maratónskych K-drám a snaží sa držať krok s najnovšími K-popovými vydaniami.

Aktuálne sleduje: Posledná cisárovná “ a „ Mama víla a drevorubač “.
Najobľúbenejšie drámy všetkých čias: 'Šarlátové srdce: Goryeo,' ' Goblin “ a „ Hwayugi .“
Tešiť sa na: Pieseň smrti .“