Rok dievčenských skupín: 8 momentov, ktoré poznačili rok 2018

  Rok dievčenských skupín: 8 momentov, ktoré poznačili rok 2018

Každý rok sme obdarení dlhým zoznamom prelomových a nezabudnuteľných udalostí, ktoré korunujú dlhý a slávny zoznam úspechov K-popu. A rok 2018 nie je iný, pretože nás zdobil niektorými z najlepších hudobných momentov, ktoré nám priniesli konkrétne najhorúcejšie dievčenské skupiny roku 2018!

Bez ďalších okolkov, tu je osem najlepších úspechov dievčenskej skupiny, ktoré sa tento rok dostali na titulky!

1. Celeb päť jedinečná formácia

Keď najlepší kórejskí komedianti spojili svoje sily, aby debutovali ako K-popová skupina, vedeli sme, že nás čaká zábavná jazda! Členovia debutovali s podmanivým konceptom inšpirovaným 80. rokmi prostredníctvom svojho prvého singla „I Wanna Be A Celeb“, ktorý bol horúcou témou na začiatku roka.2. Masívny digitálny vplyv MAMAMOO

Vokálne bohyne zabíjané počas celého roka 2018 spustením ich projektu štyroch sezón, čo nás zanecháva v úplnom úžase pri každom hypnotizujúcom vydaní. Okrem toho skladba „Hviezdna noc“ pôsobivo obsadila prvé miesto v rebríčkoch a získala titul kráľovnej digitálnej hudby.

3. Červený zamat vystúpenie v Severnej Kórei

Keďže ide o prvú dievčenskú skupinu, ktorá vystúpila v Severnej Kórei od Baby VOX v roku 2003, nie je potrebné dodávať, že o Red Velvet sa hovorilo každú hodinu, pretože ich účasť na tomto špeciálnom koncerte vrelo privítalo a pochválilo ich nové publikum, najmä Kim Jong. Un, ktorý zdanlivo zmenil svoj rozvrh, aby mohol sledovať ich výkon.

Štyri. BLACKPINK majestátne rekordy

Jedna vec je istá, tieto dámy si nerobili srandu, keď povedali, že by nás udreli tým „DDU-DU DDU-DU!“ Od získania najvyššieho umiestnenia pre kórejskú ženskú herečku v Billboarde Horúcich 100 stať sa prvou K-popovou dievčenskou skupinou, ktorá vstúpila do Spojeného kráľovstva Oficiálna dvojhra BLACKPINK ovládol aj YouTube, keď prekonal všetky doterajšie rekordy zhliadnutí, pričom MV má momentálne viac ako 580 miliónov zhliadnutí.

5. Oživenie Girls’ Generation

Keďže niektorí pôvodní členovia neobnovili svoje zmluvy, všetci sme sa báli, že budeme svedkami konca jednej z najelitnejších dievčenských skupín K-popu. Našťastie, zvyšných päť členov povstalo ako fénixovia s oslnivým debutom podjednotky, ktorý nás prinútil predvídať ich budúce diela! Tu je 'Lil' Touch' od OH!GG.

6. (G)I-DLE legendárna spolupráca

Odkedy vlani v máji odštartovali svoju kariéru, tieto zúrivé dámy nám neustále vŕtali hlavou. Jedným z ich pozoruhodných diel je populárna spolupráca „Pop/Stars“, na ktorej sa zúčastnili členovia Jeon Soyeon a Miyeon spolu s umelkyňami Madison Beer a Jaira Burns pod názvom K/DA, ktorú predviedli počas otváracieho ceremoniálu League of Legends 2018. Finále majstrovstiev sveta. Pieseň sa umiestnila na vrchole rebríčka svetového predaja digitálnych piesní Billboard a samotné MV prekonalo 100 miliónov zhliadnutí mesiac po svojom vydaní.

7. Hlavné víťazstvo LOONA na MTV EMA 2018

Pre kórejského umelca je získanie trofeje na nekórejskom odovzdávaní cien určite oslavným míľnikom! Zdieľaním nominácií v tvrdej konkurencii sa LOONA tento rok preslávili tým, že získali cenu za najlepší kórejský čin na MTV EMAs, čím ešte viac zdôraznili svoj celosvetový vplyv a verných medzinárodných fanúšikov. Pozrite si ich najnovšie vydanie nižšie!

8. DVAKRÁT veľký úspech v Japonsku

Ak ste minulý rok nežili pod skalou, vedeli by ste, že TWICE vzal Japonsko útokom! Ich japonský singel „Wake Me Up“ bol prvým singlom zahraničnej umelkyne, ktorý získal dvojitú platinu, čo im vynieslo ocenenie Excellent Work Award na 60. ročníku Japan Record Awards.

Ktorý moment dievčenskej skupiny z roku 2018 máte najradšej? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Esmee L. je marocký živý snílek, spisovateľ a nadšenec Hallyu.