Selena Gomez hovorí o Juneteenth & Black Lives Matter

 Selena Gomez hovorí o Juneteenth & Black Lives Matter

Selena Gomez používa svoju platformu na dobro.

27-ročná hviezda, ktorá ju nedávno odovzdala Instagram vplyvným černošským lídrom uprostred celosvetových protestov proti systémovému rasizmu sa večer pred Juneteenth (19. júna) vyjadrila o nej Instagram .

FOTKY: Pozrite si najnovšie fotky Selena Gomez

„Chcem poďakovať všetkým úžasným ľuďom, ktorí si našli čas a porozprávali sa s nami priamo. Som ohromený vašimi znalosťami, dychtivosťou učiť a odhodlaním zabezpečiť, aby čierne hlasy neboli umlčané. Vzdelávanie je prvým krokom, ak dúfame, že dosiahneme nejaký pokrok v skoncovaní so systémovým rasizmom. Akokoľvek by sme chceli veriť, že sa veci zlepšili, už nemôžeme poprieť, že nie. Musíme uznať, že sociálna, politická a ekonomická diskriminácia čiernych komunít naďalej existuje. Existuje hlboká bolesť, ktorú je potrebné vyliečiť. Pokiaľ to nebude uznané, história sa bude opakovať znova a znova,“ napísala.
⠀ ⠀
„Zajtra je jún, ktorý pripomína deň, keď otrokom v Texase povedali, že sú 19. júna 1865 na slobode. Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii a hnutí, aby sa tento sviatok stal štátnym sviatkom, prečítajte si článok v mojom životopise. Nájdite si deň na rozhovory so svojou rodinou a priateľmi o dôležitosti Black Lives Matter a o tom, ako sa všetci musíme spojiť, aby sme zabezpečili rovnosť a spravodlivosť, a potom v týchto rozhovoroch pokračujte každý deň!“ pokračovala.

„Každý potrebuje počuť svoj hlas a môžeme to urobiť HLASOVANÍM! Nedovolíme, aby nás potlačenie voličov zastavilo! Pozrite sa na @whenweallvote a zaregistrujte sa a nájdite ďalšie užitočné zdroje,” Selena tiež povedal.

„Nie je mi jasné, aké mám šťastie, že mám túto platformu, a vážim si vás všetkých, že ste si našli čas na sledovanie, počúvanie a prijímanie silných správ a informácií, ktoré nám za posledné dva týždne poskytli niektorí z najinšpiratívnejších ľudí, ktorých som v živote stretol. Ak ste zmeškali niektorý z týchto neuveriteľných príbehov IG, všetky sú uložené v mojom najdôležitejších príbehoch pod #BLM a #BLM2. Toto je len začiatok a budeme aj naďalej počuť od iných černošských hlasov, ako aj od iných marginalizovaných komunít, že som odhodlaný robiť túto prácu a dúfam, že sa ku mne pridáte.'

Kliknutím sem zobrazíte viac o tom, ako používala svoju platformu Instagram počas protestov…