Sledujte: BLACKPINK získal čestné ocenenie MBE od kráľa Charlesa v Buckinghamskom paláci

 Sledujte: BLACKPINK získal čestné ocenenie MBE od kráľa Charlesa v Buckinghamskom paláci

Dámy z BLACKPINK sú teraz čestnými členmi Rádu Britského impéria!

22. novembra usporiadal kráľ Charles špeciálnu investitúru v miestnosti Buckinghamského paláca z roku 1844 – kde kráľovská rodina prijíma svojich najvýznamnejších hostí – v ktorej udelil všetkým štyrom členom BLACKPINK čestné tituly MBE.

MBE spoločnosti BLACKPINK uznávajú svoju úlohu ako oficiálnych obhajcov na nadchádzajúcu konferenciu OSN o zmene klímy (COP26) v Glasgowe.

Najmä preto, že Rosé má dvojité novozélandské občianstvo, a preto je štátnou príslušníčkou britskej ríše, jej MBE sa považuje skôr za „podstatné“ než len za čestné.

Investitúry sa zúčastnil aj juhokórejský prezident Yoon Suk Yeol a prvá dáma Kim Keon Hee, ktorí sú v súčasnosti na štátnej návšteve Spojeného kráľovstva.

Kráľ Charles predtým usporiadal 21. novembra v Buckinghamskom paláci okázalý banket s bielou kravatou pre juhokórejského prezidenta a prvú dámu za účasti všetkých štyroch členov BLACKPINK.

Počas svojho prejavu na bankete kráľ Charles stručne spomenul idoly slovami: „Tlieskam Jennie, Jisoo, Lisa a Rosé – známejšie pod spoločným názvom BLACKPINK – za ich úlohu pri odovzdávaní posolstva environmentálnej udržateľnosti globálnemu publiku. Môžem len obdivovať, ako dokážu uprednostniť tieto životne dôležité otázky a zároveň byť svetovými superhviezdami.“

Gratulujeme BLACKPINK k ich novým titulom!