TikTok reaguje na Trumpovu hrozbu, že ho zakáže v USA

 TikTok reaguje na Trumpa's Threat to Ban It from the U.S.

TIK tak vydala správu svojim používateľom uprostred správy, že prezident Trump chce použite výkonný príkaz na zákaz aplikácie sociálnych médií zo Spojených štátov.

Aplikáciu v súčasnosti vlastní čínska spoločnosť a Trump zdanlivo ukázal, že nepodporuje správy o tom, že Microsoft môže získať aplikáciu. Správy o zákaze sa rýchlo dostali na titulky a tvorcovia TikTok sa začali báť, že by mohli stratiť svoju platformu.

generálny riaditeľ TikTok pre USA, Vanessa Pappasová , práve zverejnila video, v ktorom hovorí, že aplikácia neplánuje „nikam ísť“.

„Chcem sa poďakovať miliónom Američanov, ktorí používajú TikTok každý deň a prinášajú svoju kreativitu a radosť do nášho každodenného života,“ povedala vo videu nižšie. „Počuli sme vašu podporu a chceli by sme vám poďakovať. neplánujeme nikam ísť. TikTok je domovom pre tvorcov a umelcov, ktorí môžu vyjadriť seba, svoje nápady a spojiť sa s ľuďmi z rôznych prostredí a sme tak hrdí na rôzne komunity, ktoré nazývajú TikTok svojim domovom.

„Som hrdá aj na našich 1 500 zamestnancov v USA, ktorí pracujú na tejto aplikácii každý deň, a na ďalších 10 000 pracovných miest, ktoré do tejto krajiny prinesieme počas nasledujúcich troch rokov,“ pokračovala Vanessa. „Som nadšený z nášho US Creator Fund, kde sme práve oznámili náš fond vo výške 1 miliardy USD na podporu našich autorov a pokiaľ ide o bezpečnosť a zabezpečenie, vytvárame tú najbezpečnejšiu aplikáciu, pretože vieme, že je to správna vec. Takže si vážime podporu. Sme tu dlhodobo, naďalej tu zdieľame svoj hlas a postavme sa za TikTok.“