TVXQ nastavuje 3 nové rekordy Oricon s najnovším japonským singlom

 TVXQ nastavuje 3 nové rekordy Oricon s najnovším japonským singlom

TVXQ sa opäť zapísal do histórie v Japonsku!

27. novembra japonská hudobná tabuľka Oricon oznámila, že TVXQ prekonala nie menej ako tri rekordy s ich najnovším japonským singlom „Jealous“.

Podľa SM Entertainment TVXQ ovládla týždenný singlový rebríček Oriconu za týždeň od 19. do 25. novembra so skladbou „Žiarlivý“. Tento úspech predstavuje 13-ty krát, čo sa TVXQ dostala na prvé miesto v týždennom singlovom rebríčku, čím prekonala rekord v počte 1. miesta dosiahnutého v rebríčku akýmkoľvek zahraničným umelcom v histórii Oriconu.

TVXQ tiež vytvorila nový rekord pre zahraničného interpreta s najväčším počtom singlov v rebríčku top 10 (impozantný celkový počet 38), ako aj najvyšším kumulatívnym predajom singlov (celkový počet 4 592 000) od zahraničného interpreta.

Začiatkom tohto roka vyrovnala aj TVXQ Dobre nahrávka pre zahraničného umelca, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v týždennom rebríčku albumov Oriconu, po ich japonskom štúdiovom albume „TOMORROW“ na čele rebríčka v septembri .

Okrem toho sa skupina nedávno dostala na prvé miesto vo výročnom zozname japonského časopisu Nikkei Entertainment „ Koncert Crowd-Pullers “, čím sa oficiálne stali umelcami, ktorí v roku 2018 prilákali najviac návštevníkov koncertov v Japonsku.

Gratulujeme TVXQ k ďalšiemu pôsobivému úspechu!

zdroj ( 1 )