Vystúpte pred súd po tom, čo prokurátori zakročia v prípadoch hazardných hier a podvodov

 Vystúpte pred súd po tom, čo prokurátori zakročia v prípadoch hazardných hier a podvodov

Prípad S.E.S. Shoo v oblasti hazardných hier v Macau bol postúpený súdom.

27. decembra bolo oznámené, že prokuratúra v Soule nedávno obvinila Shoo z podozrenia z obvyklého hazardu. Shoo je podozrivý z toho, že od minulého roka niekoľkokrát hral stovky miliónov výhier v kasíne v Macau. Jej ďalšie obvinenia z podvodu a domáceho hazardu však boli zamietnuté.

Minulý august bol Shoo žaloval pre podozrenie z podvodu za požičiavanie a nevrátenie dvoch samostatných súm 350 miliónov wonov (približne 313 100 USD) a 250 miliónov wonov (približne 223 700 USD) v hotelovom kasíne v Soule od dvoch známych na účely hazardných hier.

Iba cudzinci môžu vstúpiť do kasína Paradise Walker Hill v Soule, ale Shoo mohla vstúpiť, pretože vlastní japonskú kartu trvalého pobytu. Obžaloba na základe podozrenia z domáceho hazardu Shoo určila jej prípad za osobitnú výnimku, keďže ako obyvateľka s trvalým pobytom v zahraničí hrala v kasíne len pre cudzincov. Ďalej pre podozrenie z podvodu nevedeli určiť konkrétne finančné prostriedky, ktoré tieto dve osoby požičali, a zistili, že si traja ľudia vymieňali peniaze pri spoločnej hre.

Zatiaľ čo obvinenia z podvodu a domáceho hazardu boli zamietnuté, obvinenie Shoo z obvyklého hazardu v Macau bolo stíhané po tom, čo sa zistilo, že obvinenie je možné stíhať bez výnimiek.

Podľa zákona je jednoduché obvinenie z hazardnej hry pokutou do 10 miliónov wonov (približne 8 900 USD), pričom opakovaný páchateľ môže dostať až tri roky väzenia alebo pokutu až do výšky 20 miliónov wonov (približne 17 900 USD).

zdroj ( 1 )

Najlepší fotografický kredit: Xportsnews