7 filmov, ktoré Chadwick Boseman natočil počas boja s rakovinou

  7 filmov, ktoré Chadwick Boseman natočil počas boja s rakovinou

Chadwick Boseman má bohužiaľ zomrel po štvorročnom boji s rakovinou hrubého čreva a jeho tím potvrdil, že pri boji s chorobou statočne pokračoval v práci.

'Skutočný bojovník, Chadwick cez to všetko vytrval a priniesol vám veľa filmov, ktoré ste si tak obľúbili,“ uviedol jeho tím vo vyhlásení.

Počas boja s rakovinou, Chadwick pracoval na siedmich filmoch a toto je sedem z najikonickejších filmov jeho kariéry.

Kliknutím dovnútra zobrazíte všetky filmy, na ktorých pracoval, keď bol chorý...

Filmy, ktoré natočil počas svojho boja s rakovinou, boli:

Marshall
Vydané 13. októbra 2017

Marshall je založený na neuveriteľnom skutočnom príbehu budúceho sudcu Najvyššieho súdu Thurgooda Marshalla a jednom z prelomových prípadov jeho života. Nasleduje mladého právnika (Chadwick Boseman) do konzervatívneho Connecticutu, aby obhajoval čierneho šoféra (Sterling K. Brown) obvineného zo sexuálneho napadnutia a pokusu o vraždu jeho bielej socialistickej zamestnávateľky (Kate Hudson). Marshall, umlčaný segregačným súdom, sa spojí s odvážnym mladým židovským právnikom (Josh Gad) a spoločne sa postavia na obranu v prostredí rasizmu a antisemitizmu.

Čierny panter
Vydané 12. februára 2018

Po smrti svojho otca, kráľa Wakandy, sa mladý T’Challa vracia domov, do izolovaného high-tech afrického národa, aby nastúpil na trón a zaujal svoje právoplatné miesto kráľa. Keď sa však opäť objaví mocný nepriateľ, T’Challova schopnosť kráľa – a Black Panther – je skúšaná, keď je vtiahnutý do hrozivého konfliktu, ktorý ohrozuje osud Wakandy a celého sveta. Tvárou v tvár zrade a nebezpečenstvu musí uvoľniť plnú silu Black Panthera, aby porazil svojich nepriateľov a zaistil bezpečnosť svojich ľudí a ich spôsobu života.

Avengers: Infinity War
Vydané 12. apríla 2018

Film Avengers: Infinity War od Marvel Studios predstavuje bezprecedentnú kinematografickú cestu, ktorá sa desať rokov vytvárala a pokrývala celý Marvel Cinematic Universe, a prináša na plátno konečné zúčtovanie všetkých čias. Avengers a ich superhrdinskí spojenci musia byť ochotní obetovať všetko v snahe poraziť mocného Thanosa.

Avengers: Endgame
Vydané 16. apríla 2019

Štvrtý diel ságy Avengers je vyvrcholením 22 vzájomne prepojených filmov Marvel a vyvrcholením epickej cesty. Najväčší hrdinovia sveta konečne pochopia, aká krehká je naša realita – a obete, ktoré treba urobiť, aby sme ju udržali – v príbehu o priateľstve, tímovej práci a odložení rozdielov, aby sme prekonali nemožnú prekážku.

21 Mostov
Vydané 22. novembra 2019

Po odhalení masívneho sprisahania sa angažovaný detektív NYPD zapojí do celomestského pátrania po dvoch mladých policajtoch vrahov. Ako prichádza noc, čoskoro si nie je istý, koho má prenasledovať – a kto prenasleduje jeho. Keď sa pátranie zintenzívni, úrady sa rozhodnú prijať extrémne opatrenia uzavretím všetkých 21 mostov na Manhattane, aby zabránili podozrivým v úteku.

S 5 krvami
Vydané 12. júna 2020 – Streamovanie na Netflixe

Od víťaza Oscara® Spikea Leeho prichádza New Joint: príbeh štyroch afroamerických veterinárov – Paula (Delroy Lindo), Otisa (Clarke Peters), Eddieho (Norm Lewis) a Melvina (Isiah Whitlock, Jr.) – ktorí návrat do Vietnamu. Naši hrdinovia, ktorí hľadajú pozostatky svojho padlého veliteľa oddielu (Chadwick Boseman) a prísľub zakopaného pokladu, sa pripojili k Paulovmu starostlivému synovi (Jonathan Majors), bojovým silám človeka a prírody – pričom sú konfrontovaní s trvalým pustošením The Immorality of Vietnamská vojna.

Čierne dno Ma Rainey
Už čoskoro

Chicago, 1927. Nahrávacia relácia. Napätie stúpa medzi Ma Rainey, jej ambicióznym hornistom a manažmentom belochov, ktorý je odhodlaný ovládať nekontrolovateľnú „Matku Blues“. Na základe hry držiteľa Pulitzerovej ceny Augusta Wilsona.