Film Yoo Ah In And Stevena Yeuna „Burning“ nominovaný na cenu Critics’ Choice Awards 2019

 Film Yoo Ah In And Stevena Yeuna „Burning“ nominovaný na cenu Critics’ Choice Awards 2019

Film „Burning“ bol nominovaný na cenu Critics’ Choice Awards 2019!

10. decembra boli zverejnené tohtoročné nominácie Asociácie televíznych kritikov a televíznych novinárov.

Film Burning je nominovaný na najlepší cudzojazyčný film spolu s ďalšími nominovanými vrátane filmov Kafarnaum, Studená vojna, Rómovia a Zlodeji obchodov.

Predchádzajúci deň (9. decembra) filmy „Burning“ a „Shoplifters“ vyhrali najlepší cudzojazyčný film v roku 2018 Los Angeles Film Critics Association (LAFCA). Steven Yeun bol za svoju rolu vo filme ocenený aj ako najlepší herec vo vedľajšej úlohe.

Film Burning mal veľký ohlas na 71. filmovom festivale v Cannes, kde sa pred premiérou hral jeho trailer, a získal množstvo ocenení po celom svete. Torontská asociácia filmových kritikov ho nedávno vyhlásila za najlepší cudzojazyčný film a zvolila ho za kórejský film predložené do 91. ročníka udeľovania Oscarov v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. Yoo Ah In bol tiež zahrnuté v zozname New York Times „Najlepší herci roku 2018“.

„Burning“ vychádza z poviedky japonského spisovateľa Harukiho Murakamiho „Barn Burning“ a rozpráva príbeh o tajomnom vzťahu medzi tromi mladými postavami, ktoré Yoo Ah In , Steven Yeun a Jeon Jong Seo.

2019 Critics’ Choice Awards sa bude vysielať naživo 13. januára na CW.

zdroj ( 1 )