Generálny riaditeľ Netflixu Reed Hastings a manželka Patty darujú 30 miliónov dolárov organizácii vakcín

 Generálny riaditeľ Netflixu Reed Hastings a manželka Patty darujú 30 miliónov dolárov organizácii vakcín

Reed Hastings a Patty Quillin vypomáhajú.

Generálny riaditeľ Netflixu a jeho manželka darovali 30 miliónov dolárov Gavi Alliance, neziskovej imunizačnej organizácii, ktorú založila Nadácia Billa a Melindy Gatesových. Rozmanitosť hlásené v piatok (17.4.).

Spoločnosť uviedla, že ide o prvý príspevok súkromného sektora k jej snahe získať najmenej 7,4 miliardy dolárov na imunizáciu 300 miliónov detí v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Počas pandémie „pomáhajú financovať imunizačné programy v krajinách s nižšími príjmami na celom svete“ a „pomôžu urýchliť vývoj vakcíny proti koronavírusu a – keď bude k dispozícii – pomôžu pri výrobe, obstarávaní a dodávke do oblastí, ktoré to najviac potrebujú. .“

„Globálna imunizácia je životne dôležitá na ukončenie tejto hroznej pandémie a Gaviho ťažko vybojované zisky v tejto oblasti pomôžu zabrániť ďalším strateným životom a živobytiam. Dúfame, že náš príspevok pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú, ale zároveň inšpiruje ďalšie podniky, podnikateľov a organizácie, aby sa zapojili do tohto naliehavého úsilia,“ Reed uviedol vo vyhlásení.

Zistite, ako iné hviezdy pomáhajú s globálnou zdravotnou krízou.