Microsoft nezíska TikTok po tom, čo ByteDance odmietne ponuku

 Microsoft nezíska TikTok po tom, čo ByteDance odmietne ponuku

Zlé správy pre TIK tak Fanúšikovia.

Zdá sa, že aplikácia sociálnych médií nebude získaná Microsoft po materskej spoločnosti TikTok, ByteDance , odmietol ich ponuku.

„ByteDance nám dnes oznámil, že nebudú predávať operácie TikTok v USA spoločnosti Microsoft. Sme presvedčení, že náš návrh by bol dobrý pre používateľov TikTok a zároveň by chránil záujmy národnej bezpečnosti. Aby sme to dosiahli, urobili by sme významné zmeny, aby sme zabezpečili, že služba spĺňa najvyššie štandardy pre bezpečnosť, súkromie, online bezpečnosť a boj proti dezinformáciám, a tieto princípy sme objasnili v našom augustovom vyhlásení. Tešíme sa na to, ako sa budú služby vyvíjať v týchto dôležitých oblastiach,“ uviedol Microsoft vo vyhlásení na svojom firemnom blogu.

Microsoft urobil ponuku na operácie aplikácie v USA po prezident Donald Trump vydal exekučný príkaz na jeho zákaz, ak nebude zakúpený do termínu 20. septembra.

Technologický gigant nebol jediný, kto si túto aplikáciu získal Rozmanitosť . Softvérová spoločnosť Oracle je ďalším hlavným kandidátom na dohodu.

len nedávno, TIK tak oznámili, že budú žalovať Trumpovu administratívu kvôli hrozbe zákazu. Tu je dôvod, prečo sa tak rozhodli...