Microsoft postupuje vpred v akvizícii TikTok po hrozbe Donalda Trumpa, že zakáže aplikáciu v USA

 Microsoft sa posunul vpred v akvizícii TikTok po Donaldovi Trumpovi's Threat To Ban The App in the US

Vyzerá to ako Microsoft myslí veľmi vážne na kúpu vlastníctva TIK tak .

Po víkendových správach, že prezident Donald Trump premýšľal o zákaze populárnej krátkej video aplikácie v krajine, technologická spoločnosť vydala vyhlásenie o svojich plánoch získať spoločnosť na prevádzku v Spojených štátoch.

„Microsoft plne oceňuje dôležitosť riešenia prezidentových obáv. Zaviazala sa získať TikTok pod podmienkou kompletnej bezpečnostnej kontroly a poskytnúť primerané ekonomické výhody Spojeným štátom, vrátane ministerstva financií Spojených štátov,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení. zverejnené na webovej stránke .

Pokračovalo, že spoločnosť „zabezpečí, aby sa všetky súkromné ​​údaje amerických používateľov TikTok preniesli a zostali v Spojených štátoch,“ hovorí spoločnosť. „V rozsahu, v akom sú všetky takéto údaje v súčasnosti uložené alebo zálohované mimo Spojených štátov, spoločnosť Microsoft zabezpečí, aby sa tieto údaje po prenose odstránili zo serverov mimo krajiny.“

Trumpova administratíva zvážila svoje obavy týkajúce sa aplikácie kvôli jej materskej spoločnosti ByteDance, ktorá môže alebo nemusí zdieľať údaje amerických používateľov s čínskou vládou.

Po Trump „s vyhrážanie zákazom , TIK tak odpovedal mu cez víkend.