Prvé dojmy: „Zatiaľ čisté s vášňou“ je šialená dávka zábavy a tepla

  Prvé dojmy: „Zatiaľ čisté s vášňou“ je šialená dávka zábavy a tepla

Germafóbny, čistotný generálny riaditeľ stretne dievča, ktoré má na oblečení týždňové fľaky, sprchuje sa prinajlepšom každých pár dní a zdá sa, že si nevie nájsť prácu. Toto je základ pre „Clean with Passion for Now“, novú drámu JTBC od pondelka do utorka založenú na rovnomennom webtoone. A ak premiéra niečo nasvedčuje, bude to nádherný príbeh, ktorý nás túto zimu zahreje pri srdci, s komédiou nahlas, v ktorej sa striedajú úžasne srdečné momenty.

Takže si pripravte dezinfekčný sprej a poďme sa ponoriť do našich prvých dojmov!

Upozornenie: Zvyšok tohto článku obsahuje mierne spoilery pre epizódy 1 a 2.Hneď sa stretneme s Jang Sun Kyulom ( Yoon Kyun Sang ), generálny riaditeľ so zlým prípadom myzofóbie, strachu z baktérií. Muž posúva „úhľadný čudák“ na úplne novú úroveň a žiadny odtlačok prsta, zrnka prachu ani mikroskopická čiastočka nie sú v bezpečí pred jeho nutkavým čistením.

Upratovanie je natoľko vecou Sun Kyula, že jeho spoločnosť je v skutočnosti skupina pekných „čistiacich víl“, tímov gazdiniek s vizuálmi podobnými idolom v neónových ružových kombinézach.

Čo úprimne znie ako skvelý nápad. Môže to byť vec?

To je v ostrom kontraste s Gil Oh Sol ( Kim Yoo Jung ), ktorý sa veľmi nestará o hygienu a jeho vyhliadky na zamestnanie sú pochmúrne. Je taká trápna, ktorá je zábavná, kým to nedopadne hrozne, žiaľ zle. Dôkaz A: Keď Oh Sol zastupuje svojho otca v práci pri upratovaní odpadu, zbadá svoju dlhoročnú zamilovanosť a v rozpakoch si nasadí masku koňa, aby skryla svoju identitu. Keď Oh Sol odcvála preplnenou ulicou, vlečný vozík na odpadky, nasleduje rozsiahla honička, keď sa hordy okoloidúcich pridajú k zvedavým honbám za divoko pobehujúcou maskou koňa. Celé je to absurdne smiešne...

Až kým sa nestane tým najtrápnejším momentom v živote Oh Sol, keď sa stane nehodou a zloží jej masku, čím prezradí svoju identitu jej zamilovanej osobe a desiatkam okoloidúcich.

Nenápadná, odvážna, no trochu nešikovná ženská hlavná postava je vo vesmíre K-drámy známou tvárou, no len málo z týchto postáv dosahuje svoj plný potenciál tak, ako sa Gil Oh Sol formuje. Vždy úžasná Kim Yoo Jung vnáša do Oh Sol špeciálny rozmer, odborne zobrazuje neistotu mladej dospelosti: častú osciláciu medzi minimami frustrácie a zúfalstva a maximami pozitivity a húževnatosti, s tou správnou dávkou odvahy. Toto dievča čelí v úvodných epizódach viac než len svojmu nešťastiu, vykríkne to a potom sa znova postaví, aby ešte bojovalo.

A aby toho nebolo málo, generálny riaditeľ Sun Kyul je rovnako jemný – čo je osviežujúca prestávka od archetypálneho povýšeneckého a chladného generálneho riaditeľa. Dobrá povaha Sun Kyul je skrytá za hustou hmlou dezinfekčného spreja, no určite tam je a „Clean with Passion for Now“ chce, aby sme to videli. Sun Kyul je stále príliš vzdialený na to, aby bol celkom sympatický, ale obdivujeme jeho morálnu a sympatickú povahu. Keď je Sun Kyul svedkom toho, že jej dlhodobá zamilovanosť je pre ňu úplný blbec, a potom sa ocitne vo výťahu s chlapcom (teraz bezostyšne flirtuje po telefóne so svojou treťou ženou dňa), Sun Kyul je z toho rovnako znechutený. ľudskú špinu, ako to robí voči mikroskopickému, bakteriálnemu druhu.

Zatiaľ čo Sun Kyulovo nadmerné upratovanie môže byť často zábavné, „Clean with Passion for Now“ nevyužíva jeho germofóbiu výlučne na komediálne účely. Ukazuje nám tiež nuansy postavy, ktorá má skutočný, oslabujúci psychologický stav. Sun Kyulovo nutkanie upratovať vážne ovplyvňuje jeho schopnosť žiť normálne a najmä nadväzovať vzťahy. Nikde to nie je zjavnejšie ako v interakciách Sun Kyula s rodinou, ktorá voči nemu prejavuje úplný nedostatok súcitu. Žiadny generálny riaditeľ K-drama by nebol úplný bez problémov s otcom a pre Sun Kyula pochádzajú od jeho starého otca. Muž, ktorý je sám generálnym riaditeľom, viac-menej zneužíval Sun Kyul ako dieťa a naďalej s ním zaobchádza kruto a posmieva sa jeho germofóbii.

Otrávené výrazy Yoon Kyun Sang dokonale vyjadrujú dualitu germofóbie Sun Kyul: uvedomuje si, že jeho stav je ťažkosťou pre neho samotného aj pre jeho okolie, no tiež s tým jednoducho nemôže nič urobiť. Je uväznený vo svojej vlastnej hlave a bolí ma pri srdci sa pozerať!

Rodina Oh Sol ma tiež bolí pri srdci, pretože kým ona a jej otec ( Kim Won Hae ) majú milujúci vzťah, práve zistila, že jej milý, pracovitý otecko prišiel o prácu, čo nebude ľahké pre rodinu, ktorá sa už teraz snaží vyžiť.

Záverečné myšlienky

Hoci Rom-com môže byť, prvý týždeň „Clean with Passion for Now“ bol najpríjemnejší vo svojich nekomediálnych momentoch, keď načrtol postavy a ich zraniteľné miesta. Niektoré z komediálnych scén mi pripadali trochu príliš naťahované alebo smiešne, aj keď je to možno vec osobného vkusu. Zdalo sa mi, že spodná bielizeň z ružového slona je až príliš absurdná na to, aby bola smiešna.

yourkoreantv

Obzvlášť pútavé boli však scénky zo života, ktoré ukazujú zápas postáv s ich nešťastím, ich rodinami a vlastnou neistotou. A už len v tomto ohľade „Clean with Passion for Now“ sľubuje, že bude úžasne očarujúcou drámou, pretože Oh Sol a Sun Kyul čelia týmto výzvam a učia sa a rastú spolu.

hwasangs

hwasangs

Komédia má pravdepodobne väčší potenciál, keď lepšie spoznáme postavy, najmä druhého hlavného muža Choi Kun ( Pieseň Jae Rim ), ktorí tento týždeň absolvovali len niekoľko vystúpení. Zdá sa, že svojrázny nový nájomník na poschodí v dome Oh Sol, Kun, sa s Oh Sol vždy stretne v najmenej vhodných chvíľach, čo sľubuje viac zábavy v nasledujúcich týždňoch.

nečinné mysle

Celkovo som rád, že vidím viac týchto šialených postáv a sledujem, ako prekonávajú svoje osobné ťažkosti... jeden dezinfekčný sprej za druhým!

nečinné mysle

Ahoj Soompiers, pozeráte „Clean with Passion for Now“? Aký je váš názor na premiéru? Dajte nám vedieť v komentároch!

hgordon zostáva hore príliš neskoro počas týždňových maratónskych K-drám a snaží sa držať krok s najnovšími K-popovými vydaniami.

Aktuálne sleduje: Posledná cisárovná “, “ Mama víla a drevorubač “ a „ Zatiaľ čistite s vášňou .“
Najobľúbenejšie drámy všetkých čias: 'Šarlátové srdce: Goryeo,' ' Goblin “ a „ Hwayugi .“
Tešiť sa na: Pieseň smrti .“