Traja redaktori „Bon Appetit“ odchádzajú zo série videí uprostred kontroverzie na pracovisku

 Tri'Bon Appetit' Editors Exit Video Series Amid Workplace Controversy

Tri z Dobrú chuť Vysokoprofiloví redaktori opúšťajú úspešnú sériu videí na YouTube.

Dva mesiace po vrcholnom redaktorovi Adam Rapoport odstúpili kvôli sťažnostiam na rasovú necitlivosť a toxickú kultúru na pracovisku, traja farební novinári prominentne vystupovali na kanáli YouTube tejto publikácie – Sohla El Waylly , Priya Krishna a Rick Martinez – sa už nezúčastňujú populárnej série.

Dvaja z novinárov obvinili Condé Nasta, že im neponúkol plat, ktorý by bol úmerný platu ich bielych kolegov. New York Times vo štvrtok (6.8.).

„Po piatich týždňoch vyjednávania o zmluve je jasné, že nedostanem spravodlivú mzdu, ani porovnateľný počet vystúpení ako moji kolegovia v testovacej kuchyni. Nikto by sa so mnou tiež nepodelil o špecifiká rôznorodosti a inkluzívnych iniciatív vo videu, na ktorých údajne pracujú,“ Rick napísal na jeho Príbeh Instagramu .

„Zmluva, ktorú som dostal, nebola ani zďaleka spravodlivá a v skutočnosti by mi umožnila zarobiť ešte menej, ako zarábam v súčasnosti,“ Priya napísala vo svojom vyhlásení.

Hovorca Condé Nast vydal vyhlásenie New York Times : „Všetkých našich zamestnancov platíme spravodlivo av súlade s ich úlohou a skúsenosťami. Naše mzdové postupy sú v súlade s priemyselnými štandardmi. Naznačovať, že platíme jednotlivcom rozdielne na základe rasy, pohlavia alebo akéhokoľvek iného dôvodu, jednoducho nie je pravda.“

Tu je populárna hviezda kanála Claire Saffitz musel povedať, keď prvýkrát vypukla kontroverzia...